חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

חצי כוכב, 5 כוכבים: העיצוב המדהים של אחת היאכטות המפוארות בעולם

כשנמאס ליצור "עוד מאותו הדבר", מגיעים הרעיונות הטובים באמת. כך מסביר מעצב העל איגור לובנוב את הדרך שהביאה אותו לעצב את "כוכב לבונוב" – יאכטת הפאר החדשה אשר מיוצרת בימים אלו על פי עיצבו מדוקדק שהכין, ואשר תהיה ליאכטה הראשונה אי פעם אשר תעוצב בצורת חצי כוכב.

המעורים בתחום יאכטות הפאר יוכלו לספר שעות רבות על הספינות המפוארות, אשר חרגו כבר מזמן מההגדרה "ספינות קטנות לשימוש פרטי". עשירי העולם הפכו את היאכטות לאחד מסמלי הסטאטוס המרכזיים של ימינו, ורבים מחזיקים בספינות פאר אדירות מימדים, אשר מעוצבות בקפידה ומרוהטות על ידי גדולי המעצבים.

אך בניגוד לאותן יאכטות מדהימות, המקרה הנוכחי מצליח ליצור ציפייה אדירה להשקתה של היאכטה המדוברת. "ישבתי עם חבר נוסף והחלפנו רעיונות בקשר ליאכטות", נזכר לבונוב כיצד הפרויקט השאפתני יצא לדרך. "והגענו למסקנה שעבור אלו אשר אינם מגיעים מעולם הספנות, כל היאכטות נראות בדיוק אותו הדבר".

"זה נראה כאילו הידע והפיתוחים של עשרות השנים האחרונות פשוט לא הגיעו לתחום היאכטות", הוא ממשיך. "פיתוחים טכנולוגיים, טרנדים עיצוביים, מגמות מעולם עיצוב הרכב. כולם הניבו ידע שפשוט נעצר בכניסה למרינה".

"רציתי להוכיח שזה אפשרי". כך תיראה היאכטה | מתוך אתר החברה

אז, הוא מספר, חברו קשקש סקיצה מגוחכת על מפית בבית הקפה בו ישבו. הסקיצה הייתה כה מופרכת, עד שהיא צדה את עינו של מעצב העל העסוק. "זה נראה כל כך מיוחד וכל כך נהדר, שכל מה שרציתי היה פשוט להוכיח שזה גם אפשרי", לדבריו.

אז מה היה באותה סקיצה שכבש את ליבו של לבונוב? כיאה לשמה של היאכטה, היא מעוצבת פשוט מאוד כחציו העליון של כוכב. היא נפרשת על פני 132 מטר אורך וכוללת למעלה מ-3,500 מטרים רבועים של שטח בנוי, וגובה הוא מעט יותר מ-60 מטרים. היא גם כוללת מערכת מתקדמת להנעה מהירה במיוחד ומערכת היגוי מורכבת ליכולות תמרון משופרות.

גם מערך המעליות בספינת הפאר הזו היה מבצע מורכב למדי. בסך הכל פועלות על הסיפון 4 מעליות, מהן 1 אשר מגיעה לחדרי המכונות ומיועדת לאנשי הצוות, ו-3 הנותרות נפרשות על פני הקומות השונות. הקומות הראשונות ממוקמות מתחת לקו המים, ומהן ניתן להשקיף אל הנוף התת ימי באמצעות חדרי תצוגה מיוחדים אשר מעוצבים כצוללת. המעליות ממשיכות עד לרציף העליון בקומה השמינית, ממנו ניתן להשקיף למרחקים ונושא את השם המחייב "ראש הכוכב".

"ה'כוכב' היא הפירוש שמספקת המאה ה-21 לשילוב הקדוש שבין אומנות לבין המדע", מצהיר ג'יימס רוי, יו"ר חברת עיצוב היאכטות BMT Nigel Gee. "אנחנו ברי מזל שאנו חיים בעידן בו הפיתוחים המדעיים והיכולות המכאניות מאפשרים להוציא לפועל רעיונות גדולים של אמנים גדולים, ממש כמו במקרה הנוכחי".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן