חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

כבל ליחימוביץ': את משליטה דיקטטורה, דורסת כל ערך דמוקרטי

חבר הכנסת איתן כבל שלח היום (ד') לאמצעי התקשורת עותק של מכתב שכתב, הממוען ליושבת ראש מפלגת העבודה שלי יחימוביץ'. במכתב תוקף כבל את יחימוביץ' ומפנה אליה ביקורת חריפה, לפיה עיקר עניינה הוא בהעמקת שליטתה במפלגה באמצעות תיקונים בחוקתהּ. עוד טוען כבל כלפי יחימוביץ', לפני כינוס ועידת המפלגה ביום ה', כי היא מזניחה שאלות מהותיות לגבי עתיד המפלגה ואת הפקת הלקחים מכשלונה בבחירות, לטובת מאבק להשלטת "דיקטטורה במפלגה דמוקרטית".

כבל כתב ליחימוביץ' כי "מקריאת השינויים המוצעים עולה כי אין מדובר בתיקונים קלים אלא בחוקה חדשה דה פקטו. החוקה החדשה שאת מבקשת להעביר היא הורדת מסך על מפלגת העבודה והפיכתה למפלגת שלי יחימוביץ'".

לדבריו של כבל, תכניתה של יחימוביץ' לקראת ועידת העבודה היא לעסוק בהליכים פנים-מפלגתיים על חשבון דיונים ב"יצירת אלטרנטיבה שלטונית". "במקום הדיון המהותי והחשוב המתבקש, את מבקשת להעביר שורה של שינויים בחוקת המפלגה ובתקנוניה שמטרתן אחת: הקניית כח נוסף ליו"ר המפלגה וביצור מעמדו. אין זו אלא השלטת דיקטטורה בשיטות דמוקרטיות", כותב כבל.

יחימוביץ'. כבל: "אין מדובר בתיקונים קלים אלא בחוקה חדשה דה פקטו". צילום: מרק ישראל סלם

לטענותיו של כבל נוספת גם הביקורת לפיה הולכת יחימוביץ' בדרכו של קודמה בתפקיד אהוד ברק: "בכל שנותיי במפלגה איני זוכר דריסה כה גסה של כל ערך דמוקרטי והפיכת מוסדות המפלגה לחצרות של אומרי הן. איננו מתגעגעים לברק ולשיטותיו, אבל לא עברנו את כל המאבק הקשה מולו רק בשביל שנקבל בסוף את אותה הגברת בשינוי אדרת".

כבל טוען כי השינויים שמציעה יחימוביץ' בחוקה הם אותם שינויים אליהם התנגדה בתקופתו של אהוד ברק: "גיליתי רצף בלתי נתפס של הצעות לא דמוקרטיות שהנך מבקשת להביא בפני הועידה, אשר רבות מהן הינן החלטות אשר התנגדת אליהן בתוקף שעה שברק ניסה לקדמן ובמקרים רבים, אף הרחקת לכת באופן משמעותי מחוקת ברק הסופית בכל הקשור לפגיעה בחייה הדמוקרטים של המפלגה. כשמציבים את הסתייגויותיך מחוקת ברק אל מול מעשיך היום מעלה הדבר ריח חריף של מוסר כפול. צר לי על כך שאינך עומדת בסטנדרטים שהצבת לאחרים".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן