חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לא אבוד: כך תאתרו את כספי הפנסיה והחסכון שמזמן שכחתם מהם

אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר משיק היום אתר אינטרנט ייעודי לאיתור כספים שנשכחו בחסכונות פנסיוניים. לפי הערכות המשרד, מדובר ביותר מ- 10 מיליארד שקלים שממתינים לבעליהם. האתר זמין לציבור הרחב, ללא עלות, וניתן להיכנס אליו גם דרך טאבלטים וטלפונים חכמים.

"האתר נבנה כך שבמספר קטן של פעולות פשוטות, יוכל אדם לבדוק אם קיימים חסכונות פנסיוניים, קרנות השתלמות או פוליסות לביטוח חיים שאינו מודע לקיומם", נמסר מהאוצר. כמו כן, ניתן יהיה לבדוק אם קיימים חסכונות של קרוב שנפטר.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

במשרד האוצר מדגישים כי לבירור ודאי של הזכויות יש ליצור קשר עם הגוף המוסדי, שיספק מידע מפורט על יתרות וזכויות בחשבון או בפוליסה בבתוצאות החיפוש באתר יופיעו פרטי ההתקשרות של כל גוף מוסדי בו נמצאו כספים.

צילום:רויטרס

בכך מקווים במשרד האוצר כי האתר יצמצם את תופעת ניתוק הקשר בין חוסכים לכספם. ויסייע לציבור למפות את החיסכון הפנסיוני שלו. כמו כן, האתר נועד להגדיל את רווחתם של יורשים או מוטבים בעקבות פטירתו של קרוב.

בפוסט מלפני חודש שכתבה בפייסבוק ח"כ זהבה גלאון היא סיפרה על היוזמה: "אחרי מאבק ארוך הצלחתי לשכנע את אגף שוק ההון להקים מאגר אינטרנטי שבו כל אזרח יוכל לברר האם יש חשבון על שמו בבנקים ובחברות הביטוח", כתבה יו"ר סיעת מרצ.

כתובת האתר: itur.mof.gov.il

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן