חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מגמה מעורבת באירופה על רקע נתוני צמיחה מעודדים ביפן

המסחר בבורסות אירופה התנהל היום במגמה מעורבת על רקע נתוני מאקרו מעודדים מיפן המראים כי המדיניות המוניטרית של המדינה השפיעה באופו חיובי על צמיחת הכלכלה. מנגד, הנתונים שפורסמו אתמול המראים על המשך המיתון במדינות גוש היורו המשיכו להעיב על המסחר. 

בורסת לונדון נחלשה ב-0.1%, פרנקפורט הוסיפה 0.1% ופריז איבדה 0.1% מערכה.

היום פורסם כי ברבעון הראשון של השנה צמחה כלכלת יפן בקצב המהיר ביותר מזה כשנה. על פי הדוח, התמ"ג היפני צמחה בקצב שנתי של 3.5%. בנוסף דווח כי הצריכה הפרטית ביפן, הייתה אחראית לצמיחה של 2.3%. הצריכה הפרטית מהווה 60% מהתמ"ג במדינה.

מנגד, כלכלת גרמניה חזרה לצמוח בתחילת 2013, אך לא בשיעור גבוה מספיק כדי לעצור את גוש היורו מהתכווצות נוספת – הרבעון השישי ברציפות של התכווצות הכלכלה – ומהמשך השקיעה במיתון, כך עולה מנתונים שפורסמו אתמול ביבשת. במקביל, נקלעה כלכלת צרפת למיתון, כלומר שני רבעונים רצופים של התכווצות, בפעם הראשונה מזה ארבע שנים.

צילום: רויטרס

גרמניה, אשר אחראית לשליש מכלכלת גוש היורו, צמחה ב-0.1%, שיעור מתון יותר מהציפיות, אך הצליחה להימנע מהמיתון אליו שקעה צרפת. המיתון בצרפת הוא הראשון מזה ארבע שנים, כאשר ברבעון הראשון של 2013 התכווצה הכלכלה ב-0.2% בהמשך להתכווצות גם ברבעון האחרון של 2012.

איטליה, הכלכלה השלישית בגודלה בגוש, דיווחה על רבעון שביעי ברציפות של התכווצות, התקופה הארוכה ביותר מאז החלה המדידה ב-1970.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן