חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מחקר חדש: כמה מיליונרים חיים בעולם וכמה כסף יש להם?

כמות המיליונרים בעולם קפצה ב-2012 ב-9.2% ל-12 מיליון איש, בין השאר בשל החוזקה של שוק המניות, איגרות החוב והנדל"ן – כך עולה ממחקר של האוכלוסייה העשירה בעולם שפורסם על ידי מחלקת ניהול ההון ברויאל בנק אוף קנדה, שעוקב אחר האנשים ששוויים מוערך במיליון דולר ויותר.

על פי המחקר, צפון אמריקה הייתה ב-2012 ביתם של המספר הגדול ביותר של מיליונרים – 3.7 מיליון איש, אולם המחקר חוזה כי אזור אסיה-פאסיפיק, אשר החזיק בתואר ב-2011, יחזור לשלוט בדירוג בשנים הבאות.

חדש: אפליקציית האייפון של פורבס ישראל – להורדה לחצו כאן


צילום: IngImage / ASAP

חלק מעוצמתה של צפון אמריקה נבע מהעלייה בשווקים – מדד S&P 500 עלה ב-13% ב-2012. על פי המחקר, משקיעים מצפון אמריקה השקיעו 37% מהונם במניות, נתח גדול יותר מאשר באסיה-פאסיפיק, שם המשקיעים נוטים להיות שמרנים יותר.

כמות ההון שמחזיקים כל עשירי העולם יחד עלתה ב-10% ל-46.2 טריליון דולר, הרבה מעל רמה של 40.7 טריליון דולר שנרשמה ב-2007 לפני המשבר הכלכלי הגדול. המחקר צופה כי ההון המצרפי של המיליונרים יגדל ב-6.5% מדי שנה ל-55.8 טריליון דולרעד 2015, בעיקר בזכות צמיחת אזור אסיה-פאסיפיק.

המחקר מצא כי 53% מהעשירים בארה"ב יעדיפו לנהל את כספם בחברה אחת. עם זאת, מחקר שנערך ב-2011 על ידי חברת Aite הראה כי יותר ממחצית המשקיעים העשירים מחזיקים את כספם בארבע חברות או יותר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן