חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מיכל לב

בת 17 מחיפה, לומדת בתיכון עירוני ה'.

עובדת באינטל, מתמחה בעיקר בכתיבת תוכנה. 


צילום: רוני פרל

איך נראה יום ממוצע שלך? אני עושה כל מה שאני יכולה כדי להצליח לתמרן בין כל המשימות. מנהל בית הספר הקצה יום בשבוע בו אני פטורה מלהגיע לבית הספר, ככה שאני יכולה לעבוד יום שלם. בנוסף, אני מגיעה למשרד עוד פעמיים בשבוע מיד אחרי בית הספר, ועל הדרך צריך גם לעשות שיעורי בית וכאלה, אבל אני לא מוותרת על זמן האיכות שלי עם חברים וחברות. אני ממצה כל סוף שבוע עד הקצה, לא מוותרת על לצאת למסיבות ולמועדונים עם חברים. 

ההורים שלך מבינים במה את עוסקת? שני ההורים שלי מתעסקים בתחום המדעים, כך שהם מבינים באופן כללי, אם כי לא לעומק. הם לא מבינים את כל המונחים המקצועיים שאני אומרת, אבל הם מתפעלים ושמחים שטוב לי ומעריכים את מה שאני עושה, וזה מאוד כיף. בכלל, ההפרש הזה בין הדורות זה משהו בלתי נתפס בעיניי. עדיין קשה לי לתפוס שאני עובדת במקום של "גדולים" כמו אינטל, אבל זה מדהים בעיניי שחברות כאלו משלבות בני נוער בפרויקטים שלהן. החברה הזו מייצרת פרויקטים מדהימים, ולקחת בהם חלק כבר בגיל כזה מרגש אותי כל פעם מחדש. 

איך ייראה העולם בעוד עשרים שנה? אין גבול. הדברים ההזויים ביותר שנוכל להעלות על הדעת יהפכו לאפשריים. תראה איך האייפונים השתלטו על העולם תוך כלום זמן, זה פשוט מדהים, כבר עכשיו קשה לי לעקוב אחרי כל החידושים וההמצאות, אבל ממש משמח אותי שאני יכולה לתרום ולהיות חלק מהקדמה הזו. אני בת 17, ואתן את כל מה שאני אוכל כדי להביא את הקדמה למקומות הכי טובים שלה. 

מה דעתך על מערכת החינוך בישראל? אני מאוד מרוצה מהמערכת. לפחות בבית הספר שלי אני מרגישה שתומכים ועוזרים לנו בכל מה שצריך, נותנים לנו תגבורים ועזרה נוספת בכל המקצועות, וגם אני לוקחת הרבה כאלו. 

מאוד חשוב לקדם פרויקטים של קידום בני נוער ולפתוח להם דלתות כדי להתברג בחברות גדולות, אני בטוחה שכולם יכולים להשתלב בעבודות כאלו. אני למשל, לא איזו חנונית גאונה, אלא תוצאה של מערכת שנתנה לי הזדמנויות וקידמה אותי, וכמובן גם של החינוך והתמיכה של ההורים שלי. לפחות בבית הספר שלי אני מרגישה שהמערכת תמכה בי מאוד, והיא תומכת בכל התלמידים, כל אחד במה שהוא טוב בו. אני ממש מקווה שזה המצב גם בשאר בתי הספר בארץ. 

מה דעתך על הפוליטיקה הישראלית? אמנם אני עדיין לא יכולה להצביע, אבל אני מנסה להיות מעורבת, כי זה נראה לי ממש חשוב. לא יודעת במי הייתי בוחרת אם הייתי יכולה, אבל זה בטח היה מישהו שדואג במיוחד לתחום החברתי והכלכלי, תחומים שהוזנחו בעבר.

תחביבים מעבר לטכנולוגיה: יש לי מלא. הכי אני אוהבת לבלות זמן עם החברים שלי, וכמה שיותר. אני אוהבת לצאת למסיבות ולמועדונים, לטייל עם המשפחה שלי בארץ ובחו"ל, לצלם, לצייר, לרקוד, וכמובן לעשות ספורט. בקיצור, ליהנות מהחיים. 

מה החולשה שלך? אני יכולה לשבת עם עצמי שעות על התלבטות מסוימת ולא להחליט. אני חסרת החלטיות ברמה מטורפת. 

מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה? שאלה טובה, אני ממש מתלבטת בין הייטק לרפואה, שני עולמות שמאוד מדברים אליי. לא מזמן זימנו אותי בעבודה לפגישה על פתיחת קרן פנסיה, והסבירו לי שזו קרן שתיפתח כשאהיה בת 64. ואני לא יכולתי להפסיק לצחוק, מה קרן פנסיה? מה 64? אני עוד לא בת 17! 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן