Forbes Israel Logo

מרצדס חושפת: כיפת ברזל, הגרסה המוטורית

בעוד שבעבר רכבי נוסעים ממוגנים היו נחלתם הבלעדית של ראשי מדינות, בשנים האחרונות הם פופולריים למדי דווקא בקרב אנשים מהצד האחר של החוק כמו גם על ראשי ארגוני פשע, אוליגרכים ושלל אנשים מפוקפקים שההגנה נגד ירי היא צורך קיומי עבורם משום שנראה שבכל רגע נתון יש מי שרוצה ומשתדל להעביר אותם ללא דיחוי לעולם הבא.

בעבר מיגון המכוניות היה נעשה על ידי סדנאות חיצוניות המתמחות במיגון, אך בעשור האחרון יצרני רכבי יוקרה רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון בשוק זה ומציעים ללקוחות לרכוש את ספינות הדגל שלהם ברמות מיגון שונות נגד ירי היישר מהמפעל.

 מיכל חמצן למקרה של התקפה כימית

שנה לאחר שמרצדס חשפה את ספינת הדגל שלה, ה-S קלאס החדשה, כעת החברה חושפת גרסה משוריינת ל-S המציעה את רמת המיגון הגבוהה ביותר לכלי רכב פרטיים הנקראת VR9 ומסוגלת למנוע חדירת קליעים מכל סוגי הרובים הצבאיים, וכן חדירת רסיסים מרימוני יד ומטעני חבלה. ה-S הממוגנת מיוצרת בעבודת יד בפס ייצור נפרד מזה של הדגמים הרגילים במפעל בזינדלפינגן, ומוסיפה פלטות פלדה בעלת צפיפות מולקולות גבוהה ברוחב 5 ס"מ סביב תא הנוסעים בעוד רוחב השמשות המשוריינות הוא 10 ס"מ ומשקל כל אחת מהן עומד על 135 ק"ג.

בנוסף, ניתן לציין שקיימות גם מערכת כיבוי אש פנימית אוטומטית ומערכת שאוטמת את תא הנוסעים לחדירת עשן או גזים מבחוץ ומסוגלת לספר מלאי של אוויר נקי לקבינה למקרה שהרכב יותקף בצורה לא קונבנציונלית.

 אין כיסא מפלט אבל יש לא מעט גאדג'טים אחרים להגנה על הנוסעים

כדי לתמוך בתוספת המשקל הגבוהה בהרבה מ-2.1 טון של ה-S הרגילה, מתלי האוויר, בולמי הזעזועים האדפטיביים ומערכת בקרת היציבות כוילו מחדש והבלמים גדלו.
על הקשר עם האספלט אחראים צמיגי מישלין PAX ראנפלט שיאפשרו לכם להמשיך לנסוע גם אחרי מעבר מחסום דוקרנים למרחק 30 קילומטרים.

את המרצדס המשוריינת תוכלו לקבל רק בגרסת S600 עם מנוע V12 בנפח 6.0 ליטר שבסיוע צמד מגדשי טורבו מפיק 530 כ"ס וחשוב מכך, 84.66 קג"מ ב-1,900 סל"ד ומשודך לתיבת 7 הילוכים אוטומטית המעבירה את הכוח לגלגלים האחוריים. בשל תוספת המשקל (שמרצדס, מסיבות מובנות, מסרבת לפרסם), הגבלת המהירות האלקטרונית הורדה ב-40 קמ"ש בהשוואה ל-S600 הרגילה, אך 210 קמ"ש מרביים יהיו די והותר כדי לאפשר לכם להמלט מזירת הקרב.

מבחינה חיצונית ה-S המשוריינת זהה לחלוטין לדגם הרגיל וכך גם תא הנוסעים שמציע את כל הפינוקים כולל אפשרות לבחירת ספסל אחורי בתצורת שלושה מושבים או צמד מושבים.

אין ספק שרק מעט מאוד אנשים בעולם צריכים כזה רכב וגם יכולים להרשות לעצמם לרכוש אותו במחיר של 400 אלף יורו לפני מיסים ולצד אוליגרכים ועבריינים לא יהיה זה מוגזם לשער שגם מנהיג החמאס חלאד משעל, שחי חיי נהנתנות בקטאר בזמן שבני עמו נאלצים להתמודד עם מציאות קיום אכזרית ברצועת עזה, בוודאי כבר הזמין לעצמו אחת שכזו.

הידיעה התפרסמה במקור באתר mako

עוד ב-mako:

קולורדו: הלגליזציה של המריחואנה הפחיתה את התאונות

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.