"נתוני התמ"ג והחלטת הריבית היום בארצות הברית יכתיבו את כיוון הדולר בהמשך השבוע"

"הדולר-שקל נסחר ביממה האחרונה כמעט ללא שינוי, סביב אזור 3.425. המומנטום החיובי שנרשם בעקבות החלטת בנק ישראל ביום שני להוריד את הריבית דעך כבר, ובשוק נושאים כעת עיניים בעיקר לאירועי המפתח בארצות הברית", כך אומרים הבוקר במחלקת המחקר של FXCM ישראל.

"היום יתפרסם בארצות הברית גם דוח התמ"ג וגם החלטת הריבית החודשית של הבנק הפדרלי. נתוני התמ"ג צפויים להצביע על זינוק בצמיחה של הכלכלה האמריקנית ברבעון השני, וזאת לאחר ההתכווצות שנרשמה ברבעון הראשון בעקבות החורף הקשה. אם הנתונים יהיו חיוביים, הדבר צפוי לחזק את הדולר. על פי ההערכות הדוח צפוי להצביע על צמיחה בקצב שנתי של 3%.

הדולר. המגמה עדיין שלילית | צילום: shutterstock

"מאוחר יותר בערב, הבנק הפדרלי צפוי להודיע על צמצום נוסף של 10 מיליארד דולר בהיקף רכישות האג"ח. המשקיעים גם יקשיבו להצהרת המדיניות שתתלווה להחלטה. באחרונה שמענו קו מעט יותר נוקשה בהתבטאויות בכירי הפד, אשר אותתו כי העלאת ריבית עשוי להתבצע מוקדם מכפי שצפו עד כה בשוק. אם יהיה לנימה הזו ביטוי גם בהצהרת המדיניות, הדולר צפוי לקבל רוח גבית. לכך נוסיף שביום שישי יתפרסמו בארצות הברית נתוני התעסוקה החודשיים ובכך ישלימו שבוע צפוף במיוחד שעשוי לשנות את ציפיות הריבית כלפי הדולר."

"ברמה הטכנית, הדולר-שקל מדשדש בתוך טווח שבין 3.40 ל-3.45. רק עלייה מעל 3.45
תפתח פתח לתיקון משמעותי יותר, שעשוי להעפיל עד אזור 3.50. מנגד, כל עוד אנו
מתחת לרמה זו הלחץ על הצמד עדיין שלילי. המומנטום הקלוש בעקבות הורדת הריבית
ממחיש את עוצמת המגמה היורדת", מסכמים ב-FXCM.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן