חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

סיבה לדאגה? ירידה של 52% בהשקעה של תושבי חוץ במניות ישראליות ביוני

תושבי חוץ מימשו בחודש יוני כ-370 מיליון דולר נטו באג"ח ממשלתיות וכ-20 מיליון דולר נטו במק"מ, לעומת 249 מיליון דולר במאי ו-319 מיליון דולר באפריל – עלייה של 48% ושל 16% בהתאמה. כך נמסר היום מהחטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל.

נתונים ראשוניים לחודש יולי מצביעים על מימושים נטו של כ-220 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות, ושל כ-30 מיליון דולר במק"מ. במקביל נרשמו פירעונות נטו של כ-650 מיליון דולר באג"ח ממשלתי הנסחר בחו"ל שהגיע לפידיון.

מבחינת השקעות במניות ישראליות, הסתכמו בחודש יוני ההשקעות של תושבי חוץ בבורסה בתל-אביב בכ-80 מיליון דולר, בהמשך להשקעות של כ-840 מיליון דולר בחודשים ינואר – מאי. נתונים ראשוניים לחודש יולי מצביעים על השקעות נטו בהיקף של כ-90 מיליון דולר במניות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בת"א.

צילום: רויטרס

נתוני ההשקעות הישירות בישראל העלו כי ההשקעות הישירות במשק נטו הסתכמו בחודש יוני בכ-510 מיליון דולר, מזה כ-240 מיליון דולר השקעה ישירה בחברה ישראלית בענף התוכנה.

המשקיעים המוסדיים מימשו ביוני מניות בכ-350 מיליון דולר נטו, לאחר מימושים של כ-410 מיליונים בחודשים אפריל-מאי. מימושים אלה קוזזו חלקית ע"י השקעות נטו של הסקטור העסקי (כ-85 מיליון דולר) ושל משקי הבית (כ-45 מיליון דולר).

המימושים של המוסדיים במניות זרות בשלושת החודשים האחרונים עומדים בניגוד למגמת ההשקעות אשר אפיינה את המשקיעים המוסדיים מיוני 2012 ועד מרץ 2013 (כ-5.1 מיליארד דולר).

ההשקעות נטו של תושבי ישראל בחו"ל הסתכמו ביוני בכ-170 מיליון דולר. המשקיעים המוסדיים השקיעו באפיק זה כ-210 מיליון דולר, בעוד משקי הבית מימשו אג"ח בכ-30 מיליון דולר. ההשקעות הישירות בחו"ל הסתכמו ביוני בכ-215 מיליון דולר, עלייה של 23.5% לעומת מאי, כשעיקר ההשקעות היו של חברות מענף הפיתוח הרפואי ומענף הנדל"ן.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן