חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

סקר בקרב יהודי ארה"ב: 17% נשאו ללא יהודים, כ-50% מבקרים בבית כנסת

17% מילדי הישראלים לשעבר המתגוררים בארה"ב נישאו לבן או בת זוג לא יהודיים, כך נטען בסקר חדש שהתקיים בהזמנת המועצה הישראלית-אמריקאית (IAC) שהתפרסם אתמול (ג') בניו יורק. זהו שיעור נישואי תערובת גבוה יותר מאשר בקרב הדור הקודם.

בסקר, שהינו ראשון מסוגו, השתתפו 1,600 ישראלים לשעבר המתגוררים ב-40 מדינות בארה"ב. הסקר נחלק לשתי קבוצות. באחת השתתפו ישראלים המתגוררים בארה"ב פחות מעשר שנים והשניה כללה ישראלים החיים בארה"ב למעלה מעשר שנים. הסקר נערך על ידי מכון 'מידגם', המסייע למשרד העליה וההגירה.

מהסקר עולה גם כי 51% מקרב הישראלים החיים בארה"ב פחות מעשר שנים מקיימים קשרים חברתיים בעיקר עם ישראלים אחרים. לעומת זאת, בקרב הישראלים המתגוררים בארה"ב למעלה מעשר שנים, רק 33% העדיפו קשרים עם ישראלים כמותם.

עוד על פי הסקר, כמחצית מהישראלים באמריקה מבקרים בבית כנסת. 44% בבית כנסת אורתודוקסי, 22% מעדיפים בית כנסת רפורמי ו-24% מבקרים בבית כנסת קונסרבטיבי.

צילום: רויטרס

עוד העלה הסקר ש-53% מקרב שתי קבוצות הישראלים אינם שולחים את ילדיהם ללמוד בבית ספר יהודי. 29% מאלה המתגוררים בארה"ב פחות מעשר שנים ו-32% מאלה החיים בארה"ב למעלה מעשר שנים שולחים את ילדיהם לבית ספר יהודי.

מהבחינה הדמוגרפית העלה הסקר כי כ-20% מהישראלים בארה"ב הם בגילאי 16-34, 44% בגילאי 35 עד 44, 15% אחוזים הם בגילאים 45-64 ו-11% מעל לגיל 65.

ד"ר מינה צמח, סוקרת בכירה במכון "מידגם", אמרה כי "הסקר הוא נסיון ראשון ללמוד על הנטיות של קהילת הישראלים לשעבר. בשורה התחתונה תוצאות הסקר אולי אינן מושלמות, אבל הוא מציג לראשונה תמונה של הקהילה הישראלית".

לאתר דה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן