חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

על רקע המשך הלחימה: המסחר בבורסה ננעל בירידות, ברינסווי זינקה

המסחר בבורסה באחד העם ננעל היום במגמה שלילית על רקע הנעילה המעורבת בוול סטריט בסוף השבוע והמשך הלחימה בדרום, כאשר מטח של רקטות שנורה הלילה מלבנון ומסוריה, העלה את החשש להסלמה גם בגזרה הצפונית. גם היום המשיך מטח פצצות המרגמה והרקטות אשר נורו מרצועת עזה לישראל, ופצמ"ר אשר פגעה במעבר ארז הביאה לפציעתם של 3 ישראלים, מהם שניים במצב קשה.

עם סיום המסחר, כאמור, ננעלו המדדין המובילים בירידות כשמדד ת"א 25 נחלש ב-0.5%, מדד ת"א 100 נחלש ב-0.6% ומדד הבנקים איבד 0.7% מערכו. מדד התקשורת ירד ב-0.5%, מדד הנדל"ן נחלש ב-0.5% גם כן ומדד הנפט והגז איבד 0.7%.


צילום: אהוד כהנים

הבוקר פורסם המדד המשולב למצב המשק אשר נותר ללא שינוי, לאחר שבחודשים האחרונים עלה באופן מתון. הנתון מצטרף גם הוא אל האינדיקציות המתרבות המעידות על האטה במשק, אשר משויכת כבר כעת להשלכותיו של מבצע "צוק איתן". בלידר שוקי הון מציינים הבוקר בסקירתם השבועית כי יתכן ונראה ברבעון השלישי צמיחה שלילית של -1.5% בשל הפגיעה הקשה בתיירות בעקבות המבצע. עוד ציינו כלכלני לידר כי על אף שסביר שבנק ישראל יחכה מספר חודשים לפני שיפחית שוב את הריבית, תתכן הפתעה מחר "אם ברצונו של הבנק לתמוך בכלכלה הנחלשת בשל הימשכות המצב הביטחוני".

מניית חברת טבע נחלשה היום ואיבדה 1.7% מערכה לאחר ששווה עם פער שלילי מהמסחר בוול סטריט בסוף השבוע. מנגד, מניית ברינסווי זינקה והוסיפה 3.5%, לאחר דיווחים על הכללת טכנולוגיה בפיתוח החברה לסל ביטוח משמעותי בשוק האמריקאי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן