חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

קואליציה מקיר לקיר: העוזרים הפרלמנטרים התאגדו בהסתדרות

העוזרים הפרלמנטריים של חברי הכנסת מחזיקים לא פעם בתפיסות עולם הפוכות, אולם למרות זאת החליטו היום לשלב ידיים ולהתאגד בהסתדרות כדי להסדיר את מעמדם ולשפר את תנאי העסקתם.

"אנחנו עובדים שעות ארוכות ללא הסדרה של שעות נוספות", נמסר מוועד הפעולה של העוזרים הפרלמנטרים, "הכנסת לא מכירה בנו כעובדיה. תפקיד העוזר התעבה והשתנה בשנים האחרונות והוא כולל זמינות תמידית, שעות לא שגרתיות, נסיעות רבות והוצאות מרובות הכרוכות בעבודה. כל זאת בתמורה לשכר נמוך שלא עודכן למול עליות המחירים הגבוהות, וללא תנאים ראויים".

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

צילום: יח"צ

מעל לשליש מהעוזרים הפרלמנטרים מכל סיעות הבית הצטרפו להסתדרות, ובכך הפכה לארגון היציג של העוזרים. בין העוזרים מהסיעות המרכזיות בכנסת אשר מונו לוועד הפעולה הזמני: לורה טלינובסקי (העבודה), העוזרת של יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ', לילך שלי (ליכוד) העוזרת של יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, נרקיס אדוארד (ש"ס) העוזר של ח"כ משולם נהרי, אילן מרסיאנו (ליכוד) העוזר של יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, ובן צדוק (ישראל ביתנו) העוזר של יו"ר הועדה לזכויות הילד ח"כ אורלי לוי אבקסיס.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן בירך על המהלך: "אני מברך את העובדים המתארגנים על מימוש זכותם הדמוקרטית, נעמוד לצידם לאורך הדרך לקידום תנאי עבודתם". ניסנקורן שיגר היום מכתב למנכ"ל הכנסת וליו"ר הכנסת ובו הודיע להם על התאגדות העוזרים. הוא ביקש מהנהלת הכנסת לפתוח במו"מ על תנאי עבודתם של העוזרים ולהסדירם בהסכם קיבוצי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן