חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

תום המסחר באחד העם לשנת 2013: ת"א 25 עלה 12% בשנה החולפת

הבורסה באחד העם נסגרה בעליות שערים לכבוד יום המסחר האחרון של השנה האזרחית, זאת על רקע הנעילה המעורבת אתמול בוול סטריט ועליות השערים הבוקר בבורסות אסיה. אתמול נסגרה הבורסה בעליות קלות.

השנה, למרות העליות המטורפות בשווקים בחו"ל, ביניהן הזינוק של מדד ה-S&P 500 בכ-30%, מדד ת"א 25 השלים עליה של 12% בלבד. 

המרוויחות הגדולות של השנה בת"א 100 הן מזור רובוטיקה, שעלתה כ-300% ומניית בי קמויוניקיישנס, שעלתה גם כן בכ-292%. ממניות מדד ת"א 25, המנצחת הגדולה היא בזק, שהשלימה עליה של כ-68% בשנה החולפת.

המפסידות הגדולות השנה הן בזן שירדה ב-38%, כיל שאיבדה 32% ופרוטליקס שהשילה 30% מערכה.

בסוף יום המסחר האחרון לשנת 2013 – מדד ת"א 25 עלה ב-0.8%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.8% גם הוא, ומדד הבנקים התחזק ב-1.5%. מדד התקשורת עלה ב-0.4%, מדד הנדל"ן עלה ב-1% ומדד הנפט והגז זינק ב-1.5%.

צילום: אהוד כהנים

מניית דלק זינקה היום בכ-4% לאחר שבהודעה לבורסה דיווחה היום הקבוצה כי בכוונתה לבצע מהלך אסטרטגי, במסגרתו תרוכז פעילות האנרגיה וחיפושי הגז והנפט של הקבוצה בחברה חדשה שתוקם, ושמניותיה ירשמו למסחר בבורסה זרה ו/או בבורסה בתל אביב.

שוק המט"ח המשיך למשוך תשומת לב רבה גם היום, ובמחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר כי "הדולר-שקל נסחר ביממה האחרונה כמעט ללא שינוי, בסביבות אזור 3.473, אבל הטווח היומי במהלך יום אתמול היה רחב מאוד, בין 3.492 ל-3.455. התנודתיות החריגה הזו היא תולדה של נפחי המסחר הדלילים בשוק המט"ח בימים האלה שבין חג המולד לראש השנה האזרחית".

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים אמר היום כי "ללא מעורבות ממשלתית השקל עשוי להמשיך ולהתחזק, כאשר הרכישות בהיקפים המוגבלים שמבצע בנק ישראל, אין בהם כדי להביא לשינוי מגמה."

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן