חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

4 חודשים אחרי שהחל החיפוש: אושר מינויו של אמנון נויבך ליו"ר דירקטוריון הבורסה

דירקטוריון הבורסה אישר היום פה אחד את המלצת ועדת האיתור ומינה את מר אמנון נויבך לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבורסה.

נויבך, נשוי +2, הוא בעל תואר ראשון ושני בכלכלה. בשנים האחרונות מכהן כדירקטור ויו"ר דירקטוריון של חברות ציבוריות וחברות תעשייתיות ביניהן: ביטוח ישיר, לאומיקארד, דלתא, בזק, פלאפון ועוד. נויבך שימש חמש שנים כציר כלכלי בוושינגטון, והיה אחראי להשגת הערבויות לקליטת עולי ברית המועצות. כמו כן, כיהן כיועצו הכלכלי של ראש הממשלה פרס בשנות השמונים, והיה שותף לביצוע תכנית הייצוב הכלכלי. לפני כן היה סגן הממונה על התקציבים באוצר, ושימש בתפקידים נוספים באגף התקציבים. מנוסף על כל אלה, נויבך חבר בהנהלת לשכת המסחר ישראל – אמריקה.

מר נויבך מסר כי הוא מודה לוועדה על התהליך המכובד והמקצועי ולדירקטוריון על האמון. "אני משוכנע כי בכוחות משותפים נתמודד עם האתגרים העומדים בפני שוק ההון בעת זו, ונוביל את הבורסה לעידן חדש".

יו"ר דירקטוריון הבורסה החדש, מר אמנון נויבך | צילום: אלי אטיאס

עו"ד ברכה ליטבק, יו"ר ועדת האיתור, הודתה לחברי הועדה ומסרה כי לאחר תהליך ארוך ומוקפד, על בסיס הקריטריונים שאושרו על ידי הדירקטוריון, נבחר מר נויבך על ידי הוועדה פה אחד. "מר נויבך מביא לתפקיד ניסיון עשיר ומגוון בניהול עסקי, בסקטור הציבורי והעסקי, כדירקטור וכיו"ר דירקטוריונים. הוא בעל ראיית מאקרו רחבה וניסיון בהובלת שינויים משמעותיים בארגונים מורכבים. יש לו הכרות עמוקה עם העולם הפיננסי ועם ארגונים בארץ ובעולם. אני משוכנעת כי מר נויבך יזכה לתמיכה ולשיתוף פעולה מלא של הדירקטוריון, של השחקנים בשוק, ושל הרגולטורים, ויפעל יד ביד עם מנכ"ל הבורסה, הנהלתה וצוות עובדיה על מנת להוביל את הבורסה לתהליך של צמיחה והתחדשות."

בתגובה למינוי מסר יו"ר הרשות לניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר כי "ניסיונו העשיר של אמנון במגזר הציבורי כמו גם במגזר העסקי וכיו"ר לשעבר של חברות גדולות, יסייע לו להוביל את הבורסה יחד עם מנכ"ל הבורסה, מר יוסי ביינהרט, וחברי הדירקטוריון, אל שיאים חדשים ולהביאה למקום הראוי לה בזירה הבינלאומית והמקומית כמחוללת צמיחה במשק וכאחד מעמודי התווך המרכזיים של התעשייה בישראל".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן