חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

5 דרכים ליצור רושם קטלני בדייט או בראיון עבודה

במסגרת ניסוי שערך בוגר מחלקת הפסיכולוגיה של אוניברסיטת פרינסטון בארה"ב, הפסיכולוג אלכס טודורוב, הוא ביקש מאנשים לצפות בסרטון באורך של מיקרו שניה המראה את פניו של אישיות פוליטית אמריקאית. באופן מפתיע למדי, הצליחו רוב משתתפי הניסוי לנבא את סיכויי ההצלחה של האיש במערכת הפוליטית, רק מהצפייה בסרטון.
כיצד ניתן לוודא שאנשים שופטים אותנו נכון על בסיס המראה החיצוני? למרות שלרוב, אנו מעוניינים ליצור בקרב אחרים את הרושם הראשוני הטוב ביותר שאפשר, רוב האנשים יכולים לזהות, בצורה אינטואיטיבית כשמישהו מזייף תכונות אופי מסויימות. לכן, לא מומלץ לנסות ליצור רושם שלא תואם לאישיות האמיתית שלנו. 

הצהרת כוונות
: במיוחד לפני אירוע בו אתם עומדים לפגוש הרבה אנשים, מומלץ שתחליטו מראש מהי מטרת המפגש עבורכם. בעודכם מתכוננים לכינוס חשוב, מפגש מינגלינג או מסיבת קוקטייל, תכננו לעצמכם מהו סוג האנשים שאתם מעוניינים להכיר ואיזה סוג של קשרים ברצונכם ליצור איתם. התכנון מראש, משפיע על כל אינטראקציה עתידית שתווצר עם אותם אנשים ותעצב את החוויות של שני הצדדים. 

תכנון אופן ההתקשטות
: הבגדים שאתם לובשים, התכשיטים שאתם עונדים ואפילו האיפור על הפנים, כולם אופני התקשטות עצמית, אליהם מתייחסים אנשים שפוגשים אתכם לראשונה. על מנת לא ליצור רושם חיצוני מוטעה, מומלץ לארגן מספר מראות המורכבים מהפריטים המועדפים עליכם ולהתייעץ עם האנשים הקרובים אליכם ביותר לגבי הרושם שיוצרים האאוטפיטים הללו לגבי האישיות שלכם. המלצה זו חשובה בעיקר עבור גברים, משום שהם עוד לא הפנימו במלואה את השפעת הפרטים הקטנים במראה שלהם על הרושם שהם יוצרים. מבחינת נשים למשל, מומלץ להקפיד על תכשיטים קטנים ואביזרים נייטרליים בעת פגישות עסקיות למיניהן.

תשומת לב לשפת גוף
: זהו גורם עיקרי המשפיע על רושם ראשוני. יציבה נכונה, זוויות גוף ואפילו האופן בו אתם מזיזים את האיברים, הן פעולות שאולי בדרך כלל אנחנו לא שולטים בהן, אך כדאי לדעת, שתשומת לב מיוחדת לשפת הגוף יכולה לשפר את הרושם שאנו יוצרים באופן מיידי. שיטה יעילה לבדיקת שפת הגוף היא, ניתוח של סרטון וידיאו המראה את עצמכם מהלכים בתוך חדר. נקודות חשובות שכדאי לשים לב אליהן: זווית כפות הרגליים, מיקום הכתפיים והאופן בו אתם לוחצים ידי אנשים.

לכולם יש ימים רעים
: אנשים שמגיעים למפגש חברתי או עסקי אחרי יום רווי חוויות רעות, מביאים איתם את האנרגיות השליליות לאירוע. במהלך אינטרקציה עם אנשים ניתן להבחין בדיכאונות, אכזבות ומצבי רוח רעים, בהתבסס על הבעות פניהם, שפת הדיבור ושפת הגוף שלהם. לכן, אם אתם חווים יום רע, מוטב שתדחו את המפגש החשוב לפעם אחרת, אלא אם יש ביכולתכם להשאיר את הצרות מאחור. לעיתים פעילות ספורטיבית או צפייה בתוכן מבדר בטלויזיה לפני אירועים חשובים, עשויה לשפר את מצב הרוח ולהקל על המעבר בין החוויות. 


לעניין ולהתעניין
: תמיד מומלץ להתחיל מערכת יחסים עם ראש פתוח. אם באמת תביעו עניין בעיסוקיהם של אחרים- תשאלו שאלות ותביעו עמדה בונה לגביהם, הרושם הראשוני שתיצרו יושפע מכך. מנגד, אם תענו תשובות קצרות ולא תראו התעניינות באחר, מיד יבינו שאתם לא נמצאים באירוע מרצונכם וכל שאתם רוצים הוא רק לברוח משם, מהר. זכרו שהרושם שתיצרו בשיחה הראשונה, ימשיך אתכם הלאה לכל אינטראקציה עתידית עם אותם אנשים ויהיה קשה מאוד לתקן את חוסר ההתעניינות בעתיד.

צילומים: inimage

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן