חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

51 נהרגו ליד המתקן בו מוחזק מורסי, האחים המוסלמים קוראים למרד

מהומות אלימות במצרים: 51 אנשים נהרגו היום בקהיר לאחר שהצבא המצרי ירה אל עבר תומכי הנשיא מורסי בסמוך למתקן הצבאי בו הוא משתכן.

מצבא מצרים נמסר כי "קבוצת טרוריסטים" ניסתה לפרוץ את הבניין וכי באירוע נפצעו 40 אנשים, כאשר אחד מקציני הצבא נהרג במהלך ניסיון ההשתלטות. עם זאת, באחים המוסלמים מכחישים ודובר הארגון מסר כי אנשיו לא היו חמושים, וכי ירו עליהם בזמן שהתפללו מחוץ לבניין. בארגון קראו הבוקר למרד נגד הצבא.

ערוץ אל-ג'זירה שידר תמונות קשות של חמש גופות שנהרגו במהלך העימותים והראה גם את כוחות ההצלה מנסים לבצע החייאה באחד מהנפגעים שהועבר למתקן רפואי סמוך.

הקרבות בין התומכים והמתנגדים מעמיקים את המשבר הפוליטי במצרים אחרי שהצבא הדיח את מורסי ביום רביעי האחרון בעקבות הפגנות הענק במדינה בתחילת השבוע שעבר. רק אמש מחו ברחובות מצרים עשרות אלפי מפגינים, לרבות תומכי מורסי ומתנגדיו. עד כה, קיפחו את חייהם בהפגנות יותר מ-30 בני אדם ולמעלה מ-1,000 אנשים נפצעו.

עימותים בין תומכי מורסי למתנגדיו. צילום: רויטרס

תומכיו של מורסי התאספו מחוץ לאחד המסגדים בקהיר ודרשו את חזרתו לשלטון. מנגד, מתנגדיו של הנשיא לשעבר התאגדו בכיכר תחריר. מורסי, מצדו, נמצא כזכור במעצר ביחד עם דמויות ציבוריות נוספות מהאחים המוסלמים. רק ביום חמישי האחרון הוא הוחלף בעדלי מנסור, נשיא בית המשפט העליון, שהבטיח לערוך בחירות בקרוב, אך לא נקב בתאריך מדויק.

נוכח המתיחות ברחובות, פרש הצבא כוחות צבאיים ברחבי קהיר ובמקומות נוספים כדי למנוע את המשך שפיכות הדמים. מטוסי צבא מצרים אף ביצעו גיחות בשמי המדינה והשאירו אחריהם שובלי עשן בצבעי דגל הלאום.

לידיעה באתר דה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן