חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

8 דברים שאנשים מצליחים עושים כדי להיראות מלאי ביטחון (גם אם הם לא)

ביטחון עצמי הוא המפתח להצלחה בקריירה שלכם. מחקרים מראים שאנשים המציגים יותר ביטחון עצמי מאשר יכולת זוכים להערכה גדולה יותר, למעמד חברתי גבוה יותר ולהשפעה גדולה יותר. אך יש רגעים בהם אתם לא מרגישים בטוחים במיוחד בעצמכם, כמו למשל בעמידה מול קהל, בשיחה אישית עם אדם חדש או מול קולגה מאיים. יש לכם הזדמנות להקרין ביטחון גם ברגעים כאלו.

התמקדו בהופעתכם הפיזית. השתמשו בגופכם, לפני שתוציאו מילה, כדי להפגין ביטחון. הדבר קריטי ביצירת התחושה שאתם מנהיגים אצל אחרים. כדי להאמין בכך, עליהם לראות זאת. הנה 8 פעולות פשוטות שתוכלו לבצע כדי להיראות מלאי ביטחון בן רגע:

1. צרו קשר עין

כאשר אתם משוחחים עם אחרים, צרו עימם קשר עין. אל תביטו על הסביבה או על מכשירים אלקטרוניים, כמו הטלפון שלכם. אם תתמקדו בבן שיחתכם, תגרמו לו להרגיש חשוב. אם הוא ירגיש חשוב, הוא יכבד אתכם.

2. לחצו ידיים כאילו אתם מאמינים בכך

הושיטו יד ללחיצה אינטימית כאשר אתם פוגשים קולגה, בין אם זו הפגישה הראשונה ביניכם, או חבר ותיק. לחיצת יד איתנה מפגינה את כוונתכם לומר שלום ושאתם ממוקדים בצד השני.

3. געו בכתפו של בן השיחה שלכם בעדינות ולזמן קצר

הפגינו חום וביטחון בו זמנית על ידי נגיעה בכתפו של בן שיחתכם בזמן שאתם לוחצים ידיים. מגע הוא רב עוצמה, ואם הוא מבוצע נכון הוא יכול להפגין את הביטחון שלכם לאדם השני ולנסוך בו נינוחות. הנשיא אובאמה עושה זאת לעיתים קרובות.

ייתכן שהפעולה הזו נראית נועזת מדי עבור חלק מהאנשים, במיוחד אם הם צעירים, או בעמדה נמוכה יותר. אם אתם רוצים להתקדם בקיירה שלכם, עליכם להתחיל להתנהג כמו מנהיגים. אל תחשבו על כך יותר מדי. מגע מהיר ועדין על הכתף מעביר את הביטחון והמנהיגות שלכם (ואותם אפשר להציג בכל שלב בקריירה), ולא מאמץ להקרין דומיננטיות.

לחיצת יד ומגע הם כלים רבי עוצמה. | מקור: fotolia

4. עימדו זקוף. אל תישענו על חפצים בסביבתכם.

בין אם אתם מדברים בפני קהל, או לאדם אחד, אל תישענו על הדוכן, הקיר או הבר. עימדו זקוף. אתם רוצים להראות שאתם מעורבים באופן פעיל ומושקעים בדיון ולא רק מאזינים באגביות.

5. שמרו את שתי הרגליים שלכם על הקרקע

כאשר אתם מדברים בפומבי, או עם אדם אחר, נטעו את שתי הרגליים שלכם בקרקע. הצלבת הרגליים שלכם, או העברת משקל מרגל אחת לשנייה גורמת לכם להיראות תזזיתיים ולעצבניים.

6. מלאו את המרחב עם הידיים שלכם

ככל שתתפסו יותר מרחב, כך תיראו בטוחים יותר בעצמכם. על תחששו לפרוש את זרועותיכם ולבצע מחוות עם ידיכם (כמו הילארי קלינטון), או לתפוס מקום בשולחן הישיבות. הגדילו את עצמכם, אך שמעו את התנועות שלכם בשליטה. יותר מדי תנועות, או תנועות מהירות מדי, עשויות להיתפס ככאוטיות.

7. אל תשתמשו בזרועותיכם כמגן

אנשים רבים, באופן לא מודע, משלבים את זרועותיהם במנח של מומיה (הזרועות שלובות וכפות הידיים פונות אל הגוף). אל תעשו זאת. הסתרה של חלקים מגופכם עשויה להיות סימן לעצבנות. היא גם יכולה למצב אתכם כמתעמתים ולגרום לאחרים לחוש חוסר נוחות. כאשר אתם על במה, נסו לשמור את כפות ידיכם פתוחות, את הזרועות בערך בגובה הבטן כאשר אתם מדברים עם מישהו אחד על אחד, או מעל השולחן כאשר אתם בפגישה.

השולחן הוא מראה למעמד שלכם | מקור: fotolia

8. הסבו לשולחן

מנכ"לית פייסבוק, שריל סנדברג, הבחינה שנשים לעיתים קרובות יושבות בכיסאות שלא מסבים אל השולחן. אם אתם מוזמנים לפגישה, הסבו לשולחן. זוהי ההזדמנות שלכם להיראות ולקחת חלק בדיון. כפי שאמרה האישה האפרו-אמריקנית הראשונה שנבחרה לקונגרס, שירלי צ'יזום, "אם אין לכם מקום בשולחן, הביאו כיסא מתקפל".

בואו נודה באמת: לא נצליח להרגיש מלאי ביטחון כל הזמן. מנהיגים יודעים שאפילו כאשר הם לא מרגישים בטוחים בעצם, הם מוכרחים להיראות ככאלו. הפעולות הפשוטות האלו ייתנו לכם הזדמנות להיראות ואפילו להתחיל להרגיש מלאי ביטחון עצמי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן