חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
"ישראל היא בעלת אחד השווקים הגדולים בעולם לקנאביס רפואי" | צילום: Shutterstock
"ישראל היא בעלת אחד השווקים הגדולים בעולם לקנאביס רפואי" | צילום: Shutterstock

קיבלו אור ירוק: חברת הקנאביס קלבר ליבס מגיעה לישראל

חברת הקנאביס הרפואי מקולומביה תפיץ לראשונה בישראל זן עתיר ב-THC, באמצעות שותפתה הישראלית - InterCure. מנכ"ל קלבר ליבס, אנדרס פג'רדו: "הדבר הראשון שהבנו, הוא שכדי להצליח בישראל - צריך לעשות את זה עם שותף שמבין את התרבות"

מוקדם יותר החודש, Clever Leaves הודיעה על ייצוא מסחרי ראשון לישראל של קנאביס לשימוש רפואי. תחילה, תספק קלבר ליבס זן בעל THC ברמה גבוהה (המרכיב הפסיכואקטיבי העיקרי בצמח הקנאביס) ולאחר מכן יתווספו מספר זנים אחרים.

"ישראל היא אחת מהמדינות בהן אנו מתמקדים כרגע", אמר מנכ"ל קלבר ליבס, אנדרס פג'רדו, אשר מונה לתפקידו החדש בפברואר האחרון. "נכון לעכשיו, אנחנו פועלים בחמש מדינות שונות – וישראל היא אחת מהן (לצד פורטוגל, גרמניה, קנדה ודרום אמריקה). כידוע, ישראל היא בעלת אחד השווקים הגדולים בעולם לקנאביס רפואי”.

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר לעסקים של הרווארד, פג'רדו שימש כשותף מייסד של Mojo Ventures ולאחר מכן כמנכ"ל ב- IQ Outsourcing.

קלבר ליבס היא אחת היצרניות המובילות באמריקה הלטינית של קנאביס רפואי, הודות לשטחי הגידול העצומים בבעלות החברה, והפעילות היחידה באזור עם אישור GMP של האיחוד האירופי. שוק הקנאביס בקולומביה נמצא עדיין בפיתוח, ולכן יש התמקדות גדולה בייצוא. אך המצב עשוי להשתנות בקרוב, בהתחשב בכך שהסנאטור הקולומביאני גוסטבו בוליבר, הגיש הצעת חוק ללגליזציה של צריכת קנאביס.

"התוכנית שלנו היא להביא לישראל זן חדש כל ארבעה חודשים" | צילום: Shutterstock

בינתיים, Clever Leaves עובדת עם ישראל כבר לא מעט זמן. "נסענו לישראל ורצינו למצוא את השותפים הטובים ביותר להיכנס איתם לשוק בארץ", אמר פג'רדו. "הדבר הראשון שהבנו, הוא שכדי להצליח בישראל – צריך לעשות את זה עם שותף שמבין את התרבות. רצינו למצוא שותף שאנחנו יכולים לכבד ולהעריך. ומצאנו את כל זה ב-InterCure ממגוון סיבות".

"במובן מסוים, מה שבנינו הוא בחירה של נכסים ויכולות לייצר קנאביס איפה שהכי הגיוני לנו", אומר פג'רדו. "למרבה המזל, קולומביה מייצאת לעולם ו-InterCure פיתחה דרך למכור קנאביס רפואי בישראל לצד פיתוח מוצר טוב מאוד".

אלכס רבינוביץ', מנכ"ל InterCure, אמר שהוא "מאושר" מהשותפות, ושהיא רק הצעד הראשון.

בנוסף, קלבר ליבס הודיעה כי תגדל מוצרים של חברת הקנאביס Canndoc במתקנים שלה בקולומביה ובפורטוגל, תוך עמידה בכל תקני הרגולציה, להפצה ברחבי ישראל ומדינות אחרות.

"הדבר הראשון שהבנו, הוא שכדי להצליח בישראל – צריך לעשות את זה עם שותף שמבין את התרבות. רצינו למצוא שותף שאנחנו יכולים לכבד ולהעריך. ומצאנו את כל זה ב-InterCure ממגוון סיבות"

ההתמקדות של ישראל בסטנדרטים מחמירים למכירת קנאביס הופכת את העבודה עם חברה כמו קנדוק לחיונית. "אנחנו עושים את שיתוף הפעולה הטכני הזה כי אחד הדברים שגילינו – הייתי אומר שבדרך הקשה – הוא שישראל היא מדינה תובענית ביותר מבחינת המוצרים המאושרים כחוק. כל מאפיין חייב לעבור אישור, החל מהצמח, הריח, המראה שלו, ועד הגודל. וזה משהו שעבדנו עליו ולמדנו עם קנדוק."

המשלוח הראשוני יאפשר לצרכני קנאביס רפואי בישראל גישה לפרח הקנאביס עתיר ה-THC, שגדל במתקני קלבר ליבס. "ישנם גם זנים חדשים שנביא לייצור", הוסיף פג'רדו. "התוכנית שלנו היא להביא לישראל זן חדש כל ארבעה חודשים. אנו מבינים שבעולם הקנאביס, ובפרט בישראל, השליטה בשוק היא קצרת מועד. ההייפ מגיע בהתחלה, אחר כך הביקוש יציב, אבל הוא יורד מהר יחסית כשזנים חדשים נכנסים. זהו שוק מאוד תחרותי".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן