חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

FXCM ישראל: "הדולר-שקל שוב בוחן את רמות השפל; בנק ישראל עשוי להתערב"

"הדולר פותח את שבוע המסחר במומנטום שלילי, כאשר בשבוע שעבר ראינו קריסה של המטבע האמריקני שהתרחשה בעקבות נתוני התמ"ג הירודים בעטיו של החורף הקשה שפורסמו באמצע השבוע. גם דוח התעסוקה המעולה שפורסם בשישי, והצביע על תוספת של 288 אלף משרות באפריל וירידה של האבטלה ל-6.3%, לא הצליח לאושש את הדולר, אך ייתכן כי הדבר נבע מנפחי המסחר הדלילים שאפיינו את יום השישי", כך אומרים הבוקר במחלקת המחקר של בית ההשקעות FXCM ישראל.

בסופו של דבר, דוח התעסוקה, שהתעלה מעל התחזיות המוקדמות, דווקא מעיד על התאוששותה של הכלכלה האמריקנית מהמשבר החורפי ובכך מרכך במידה רבה את השפעתו השלילית של דוח התמ"ג. כמו כן, שיעור האבטלה ירד לראשונה מתחת לרף היעד של הבנק הפדרלי, שעמד על 6.5%, ואף על פי שהבנק הצהיר כי בכוונתו להמשיך ולתמוך בכלכלה ככל שיידרש ללא קשר ליעד האבטלה, אין ספק שהשיפור המשמעותי בדוח התעסוקה מגביר את ההערכות כי הבנק יבצע העלאת ריבית כבר במחצית הראשונה של 2015. על כן, בהחלט ייתכן כי השבוע תבוא לידי ביטוי ההשפעה החיובית של דוח התעסוקה, שקצת התפספסה ביום שישי.


הדולר. ימשיך את המגמה השלילית גם השבוע? | צילום: shutterstock

השבוע הקרוב יהיה דליל למדי באירועי סיכון, ועל כן התנודתיות עשויה להמשיך ולהיות נמוכה. ואולם, ביום רביעי תישא דברים נגידת הפד ג'נט ילן, ומעניין יהיה להקשיב לדבריה בנוגע למדיניות הריבית של הבנק לאור נתוני התעסוקה המרשימים שפורסמו בשישי.

בבית ההשקעות מציינים כי "המצב הטכני של הדולר-שקל הוא שלילי ביותר. מדדי המומנטום מצביעים על שלילה חזקה ובשבוע שעבר הצמד שבר מתחת לקו תמיכה חשוב והוא כעת עושה את דרכו מתחת לשפל של 3.454. עם זאת, יש לציין כי רמה זו הצליחה לבלום את הסחף כבר מספר פעמים ואולי גם הפעם נראה עצירה לפני הירידה לשפל חדש. הדבר כמובן תלוי בראש ובראשונה במסחר העולמי בדולר. כמו כן, למרות שבאחרונה הגזרה הזו שקטה למדי, ייתכן כי בנק ישראל יבחר להתערב במידת הצורך כדי להגן על רמות השפל".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן