חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

FXCM ישראל: "היחלשות הדולר למול הין עשויה לרמז על מהלך שלילי של הדולר בעולם"

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר כי "הדולר-שקל נסחר ללא שינוי ביממה הפותחת של שבוע המסחר והוא ממשיך לדשדש סביב רמת 3.45. גם בשוק המט"ח העולמי המסחר התנהל בתנודתיות נמוכה, וזאת בהיעדר פרסומים כלכליים משמעותיים. ואולם, ניכר שבשוק גוברים החששות מפני האטה בקצב הצמיחה הגלובלי על רקע מצבור הנתונים הירודים בסין, בגוש האירו ובארצות הברית.

בשוק המט"ח העולמי, הצמדים המרכזיים נסחרו כמעט ללא שינוי, אבל יש לשים לב להמשך היחלשות הדולר למול הין. הצמד ירד אתמול עד ל-101, הרמה הנמוכה ביותר מאז תחילת פברואר. היחלשות הדולר מול הין ממחישה את חולשתו של המטבע האמריקני ועשויה לאותת על מהלך שלילי בפתח.

צילום: shutterstock

גם הירידה בתשואה על אג"ח של ממשלת ארצות הברית ממשיכה להכביד על הדולר. התשואה על האג"ח הממשלתי משקפת את תחזיות האינפלציה והצמיחה ואת ציפיות השוק להעלאות ריבית. בשבוע שעבר ירדה התשואה על אג"ח ממשלתי ל-10 שנים מתחת לרף 2.5%. לפי שעה, בשוק לא מתמחרים העלאת ריבית עד אוקטובר 2015, וצפי הריבית הזה פוגע בדולר. השבוע צפויים שורה של בכירים בפד לשאת דברים, מה שעשוי לשפוך אור על כוונות הריבית של הבנק הפדרלי, שכרגע לוטות בערפל. מלבד זאת היומן הכלכלי בארצות הברית דליל למדי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן