חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

FXCM ישראל: "רמת התנודתיות בשוק המט"ח העולמי הינה הנמוכה מזה שנים"

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר כי שבוע המסחר הקרוב מזמן לנו שורה של אירועי מפתח בישראל ובארצות הברית אשר עשויים לעורר את שוק המט"ח מתרדמתו, כאשר רמת התנודתיות בשוק המט"ח העולמי הינה הנמוכה מזה שנים. בשבוע האחרון הדולר המשיך לדשדש מול יתר המטבעות, הן בשל נפחי המסחר הנמוכים יחסית בשבוע שלאחר חג הפסחא והן בשל אי הוודאות באשר למצבה של כלכלת ארצות הברית וצעדי המדיניות של הבנק הפדרלי.

צילום: Shutterstock

למרות שבשבועות האחרונים אנו עדים לירידה משמעותית בתנודתיות בשוק המט"ח העולמי, השבוע אנו עשויים לראות זינוק, עם מקבץ יוצא של אירועי מאקרו בארצות הברית, ובהם דוח התמ"ג, החלטת הריבית ודוח התעסוקה. האירועים הללו אמורים לספק תמונת מצב ברורה יותר הן של המצב הכלכלי והן של הקווים המנחים של מדיניות הבנק הפדרלי. דוח התמ"ג צפוי להצביע על ירידה בקצב הצמיחה של המשק האמריקני ברבעון הראשון של 2014, ואולם בשווקים מייחסים זאת בעיקר לנזקי החורף הקשה שפקד את ארצות הברית ועל כן הדוח עשוי לעורר תגובה מתונה יחסית. מצד שני, דוח התעסוקה, אשר יתפרסם בשישי, אמור להצביע על תוספת של 205 אלף משרות באפריל וירידה בשיעור האבטלה מ-6.7% ל-6.6%, ונתונים חיוביים כאלה רק יגבירו את הצפי כי הבנק הפדרלי יעלה את הריבית כבר במחצית הראשונה של 2015. ביום רביעי צפוי הבנק הפדרלי להודיע על צמצום נוסף של 10 מיליארד דולר בהיקף רכישות האג"ח, ובשוק מקווים כי הצהרת המדיניות תסייע להעריך באילו תנאים יבצע הבנק העלאת ריבית.

בזירה המקומית, היום יפרסם בנק ישראל את החלטת הריבית לחודש מאי. הבנק צפוי להותיר החודש את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75%. למרות שהאינפלציה הנמוכה מאפשרת הורדת ריבית נוספת, בבנק לא ירצו בתנאים הנוכחיים לבצע הורדת ריבית שתלבה את המחירים בשוק הדיור. גם היציבות בחודש האחרון בשער הדולר מאפשרת לבנק ישראל לנקוט החודש עמדה ניטרלית.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן