חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

G.M שכרה את שירותיו של עורך הדין שטיפל בתביעות קורבנות ה-11 בספטמבר

יצרנית המכוניות ג'נרל מוטורס (המייצרת בין היתר את המכוניות קדילק, ביואיק ו-GMC) שכרה את שירותיו של קנט פיינברג, המוכר כמי שניהל את תביעות הפיצויים של קורבנות פיגועי ה-11 בספטמבר, וקורבנות הפיגוע במרתון בוסטון, כיועץ שיעזור לה בתכנון תגובתה למשפחות הקורבנות של נוסעי הרכבים בהם התגלתה תקלה חמורה במתג ההפעלה בין השנים 2003 ו-2013.

מתג ההצתה הפגום גורם להפסקת פעילות המנוע כתוצאה מתנועה חדה של המכונית, משקל של מחזיק מפתחות כבד או ברך הנהג. הדבר גורם גם להפסקה מידית של תגבור ההגה, פעילות הבלמים וה-ABS, וכן פעילות כריות האוויר. רובן המכריע של המכוניות התקולות נמכרו בתוך גבולות ארה"ב.


בארה בפתיחת שימועה | צילום: רויטרס

המנכ"לית, מרי בארה הכריזה על שכירתו של פיינברג בתחילת עדותה בפני ועדה של בית המחוקקים החוקרת מדוע לקח ל- GM יותר מעשור לקרוא להחזרת 2.5 מיליון מכוניות המצוידות במתג הפגום שעד כה גרם למותם של 13 נהגים (בדיקות של מכונים עצמאיים מצביעים על יותר מ-300 מקרי מוות הקשורים לתקלה).

"מר פיינברג מוכשר ביותר ומנוסה מאוד בטיפול בעניינים כמו אלה", אמרה בארה. "הוא מביא מומחיות ואובייקטיביות למאמץ הזה, ויעזור לנו לאמוד את המצב ולבחור את הדרך הנכונה לפעולה". במהלך עדותה, אמרה ברה כי היא מכירה בכך של-GM יש אחריות מוסרית וחוקית ללקוחותיה ושהחברה "תעה את הדבר הנכון". הבאת פיינברג היא הצעד הראשון אמרה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן