חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

GARMIN D2: שעון הטייסים שיודע להחזיר אותך לשדה התעופה בשלום

יצרנית מכשירי הניווט, שעוני הכושר והאוויוניקה גארמין (GARMIN) חשפה השבוע מוצר חובה לכל טייס או חובב תעופה. מדובר בשעון טייסים המסומן כ-D2 (משחק מילים באנגלית של direct to) אשר תוכנן בדיוק למשימה הזו ומכיל את הפוקציות המוכרות של נווטי גרמין כמו "דיירקט טו" ו-NEAREST המכוון את הטייס לשדה התעופה הקרוב ביותר. בנוסף מצוייד השעון במד גבוה שניתן לכיוון ללחץ הברומטרי, התראה על שינויים בגובה הטיסה, שעון כפול לחיווי זמן UTC, וחשוב מכל ממשקים לאפליקציית PILOT ולמצלמת האקסטרים החדשה VIRB.

השעון עונה על הצורך בניידות של טייסים העוברים ממטוס למטוס בתכיפות ולכן הוא מצוייד בבסיס נתונים פנימי של כל שדות התעופה בעולם. אפשר בלחיצת כפתור לאתר את שדה התעופה הקרוב ולקבל אזימוט וטווח אליו או להציב סדרה של נקודות ציון ולבנות תכנית טיסה בדומה לתפעול של נווטי הטיסה המוכרים של גארמין. וממש כמוהם תקבלו מהירות קרקעית, כיוון קרקעי, מרחק, זמן הגעה ואפילו ניווט תלת-מימדי בדמות יחס גלישה לגובה הטיסה הרצוי. הטייס יוכל לבחור איזה מבין שדות המידע האלו להציג בגדול. הדיוק הרב מושב בזכות מקלט GPS ו-WAAS ומד גובה ברומטרי.

צילום: GARMIN

הממשק לאפליקציית PILOT של גארמין מאפשר בניית תכנית טיסה מפורטת במחשב הביתי או בטבלט והזנתה לתוך השעון אשר יכול לשמש כגיבוי למערכות הניווט במטוס. החיבור נעשה על-ידי תקשורת בלוטות'. אותה תקשורת תאפשר שליטה – מהשעון – במצלמת האקסטרים החדשה של גארמין – VIRB.

קוטר השעון הוא 49 מ"מ ומשקלו 82 גר' בלבד. הסוללה הפנימית תחזיק עד ל-50 שעות במצב GPS, 14 יום רק עם החיישנים הפנימיים ועד 5 שבועות כשעון. ה-D2 עמיד במים ל-50 מטרים ויש לו זכרון פנימי של 20MB המספיקים ל-1,000 נקודות ציון, 50 נתיבים. בתוך המארז תמצאו בנוסף לשעון גארמין D2 גם כבל USB, מטען אוניברסאלי, חצי שנה חינמית לאפליקציית PILOT של גארמין וספרון הדרכה. שעון הטייסים גארמין D2 יהיה זמין לרכישה החל מנובמבר הקרוב מחירו כ-450 דולר.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן