חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

IQ כמו של אינשטיין: הכירו את הילדה בת ה-3 שחכמה יותר מכם

אלכסיס מרטין הפעוטה נראית כמו ילדה רגילה לחלוטין. היא ביישנית, חייכנית ומתנהגת כמו שהייתם מצפים שילדה בת 3 תתנהג, אך כבר בחודשים הראשונים לאחר שנולדה, הבחינו הוריה שמשהו שונה אצל אלכסיס – היא לומדת בקצב מסחרר.

אלכסיס הקטנה כבר בקיאה כל כך בגיאוגרפיית העולם עד כדי כך שהיא יודעת לסמן על מפה את שמות היבשות, את כל המדינות באותה היבשת ואת כל ערי הבירה של אותן מדינות. אבל אחרי שלומדים את שמה ומיקומה של כל פינה על פני הגלובוס, זה כבר מתחיל לשעמם, אז אלכסיס פנתה לתחום חדש – שפות. כיום היא כבר דוברת ספרדית אחרי שלימדה עצמה את רזי השפה באמצעות האייפד של הוריה. כבר בגיל שנה וחצי, מספר אביה היא הצליחה לדקלם מילה במילה את הסיפורים שהקריאו לה לפני השינה והיום היא קוראת ספרים ברמה של כיתה ד' ובקצב מדהים.

אלכסיס הקטנה. IQ כמו של אלברט איינשטיין | צילום: מתוך יוטיוב

אלכסיס היא גם החברה הצעירה ביותר בעולם בארגון מנסה (Mensa), ארגון בינלאומי של אנשים מחוננים בעלי מנת משכל בתחום 2% העליונים של האוכלוסייה. על מנת להתקבל לארגון נדרש כל מועמד לעבור מבחני IQ. אלכסיס הקטנה עברה את המבחנים בצורה כה משכנעת עד שהרופאים לא היו מסוגלים לחשב את הציון האמיתי שלה. להערכתם, ה-IQ שלה הוא בסביבות ה-160, כמו של אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג, בעוד ה-IQ הממוצע לאדם הוא בסביבות 100 בלבד.

אגרון מנסה נוסד בבריטניה בשנת 1946 במטרה לשמש פלטפורמה לפיתוח הידע והיכולות האנושיים למטרת שינוי העולם לטובה, בעיקר כלקח לאחר מלחמת העולם השנייה. לארגון סניפים ביותר מ-100 מדינות, כולל ישראל וחברים בו יותר מ-110 אלף איש (בישראל חברים כ-500 איש). נראה כי אלכסיס הקנה עם יכולותיה המרשימות תהווה חיזוק מרענן לקבוצה המקומית באריזונה.

לכתבה באון לייף

עוד באון לייף:

אליף בילגין, הילדה שהולכת לשנות את העולם

בנות 17 שמשנות את העולם

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן