חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הנסיכה דיאנה, קים קרדשיאן והתליון הנחשק | צילום: סות'ביס, Shutterstock
הנסיכה דיאנה, קים קרדשיאן והתליון הנחשק | צילום: סות'ביס, Shutterstock

יהלומים לנצח: קים קרדשיאן רכשה תליון של הנסיכה דיאנה

קרדשיאן, הידועה בחיבתה לפרטי וינטג' של דמויות אייקוניות, רכשה במכירה פומבית תליון צלב מעוטר יהלומים שנענד אך ורק על ידי הנסיכה דיאנה. התליון נמכר תמורת כ-200 אלף דולר – מחיר גבוה בהרבה מהערכה הראשונית של בית המכירות סותבי'ס בלונדון

קים קרדשיאן הגישה את ההצעה הזוכה ל"צלב עטאללה", תליון מעוטר יהלומים אותו ענדה הנסיכה דיאנה במכירה הפומבית של סותבי'ס בלונדון. ארבעה אספנים התחרו על "צלב עטאללה", התליון מעוטר היהלומים, בחמש הדקות האחרונות של המכירה המקוונת שכללה חפצים היסטוריים של משפחות אצולה.

בסיום זכה נציגה של קרדשיאן בפריט. המחיר הסופי היה 197,453 דולר – 37% יותר מההערכה הראשונית שפרסם בית המכירות – 144,400 דולר.

התכשיט המעוצב בסגנון פרחוני הוא תליון שעוצב בשנות ה-20 של המאה הקודמת על ידי ג'רארד, מותג תכשיטי היוקרה המזוהה עם משפחת המלוכה, אותו העריצה הנסיכה דיאנה. התליון משובץ באבן קוורץ סגולה "אמטיסט" בחיתוך מרובע ומודגש על ידי יהלומים בחיתוך עגול. משקל היהלומים הכולל הוא כ-5.25 קראט.

האירוע היחיד בו מתועדת הנסיכה עונדת את הצלב היה באוקטובר 1987 באירוע צדקה לתמיכה בארגון שפעל למען הגנה על זכויותיהן של נשים הרות. הצלב היה שייך למנכ"ל הקבוצה לשעבר של ג'רארד, נעים עטאללה.

יחיד מסוגו ומזוהה עם בית המלוכה. צלב עטאללה | צילום: Sotheby's

"בגלל ידידותו הקרובה עם הנסיכה, עטאללה השאיל לה את התכשיט מספר פעמים", אמרו בית המכירות סותבי'ס. דיאנה הייתה האדם היחיד שענד אי פעם את התכשיט, והוא מעולם לא נראה בפומבי לאחר מותה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן