Forbes Israel Logo

שקע VIP: מסע בין רכבי היוקרה החשמליים הנמכרים בישראל

בשנים האחרונות אפשר לראות באולמות התצוגה דגמים מפוארים מהם משתלשל כבל חשמלי | צילום: Shutterstock
בשנים האחרונות אפשר לראות באולמות התצוגה דגמים מפוארים מהם משתלשל כבל חשמלי | צילום: Shutterstock
מכוניות חשמליות מציפות את כבישי ישראל, אך האם הן מצליחות להשתלט גם על שוק היוקרה שהיה מאופיין עד כה במנועי בעירה רועשים ועוצמתיים? • הכירו את כלי הרכב הפופולריים שהופכים את פעולת התדלוק לזיכרון נוסטלגי רחוק, מבלי לוותר על נסיעה חווייתית

16.5%. זהו שיעור המכוניות החשמליות מסך כלל המכוניות החדשות שנמסרו בישראל במחצית הראשונה של 2023. הישראלים, כך נראה, לא מפחדים לזנוח את מנועי הבעירה הפנימית, וקצב הצמיחה של שוק החשמליות מרשים: על פי נתוני איגוד יבואני הרכב, בכל שנת 2022 נמסרו בישראל 27,671 כלי רכב חשמליים (פרטיים ומסחריים), מספר דומה לזה שכבר נמכר רק במחצית השנה הנוכחית – 28,834. כך שאם מסירות כלי הרכב החשמליים ימשיכו באותו הקצב – נסכם את 2023 בגידול של כ-100% בשוק החשמלי.

גם שוק רכבי היוקרה – סגמנט שקשה להגדיר באופן מדויק – מתחיל לאמץ את הטכנולוגיה הנקייה, ואם בעבר התאפיינו כלי הרכב האלה במנועים גדולים ושתיינים, בשנים האחרונות אפשר לראות באולמות התצוגה עוד ועוד דגמים מפוארים מהם משתלשל כבל חשמלי המחובר לעמוד טעינה.

בעוד שהחידושים הטכנולוגיים הולכים ומשתכללים בקצב מסחרר, טווח הנסיעה נותר כבר זמן רב סביב אותם המספרים, ונע לרוב בין 400 ל-600 ק"מ בדגמי היוקרה. עד שטכנולוגיות חדשות יאפשרו טווח נסיעה רחב יותר, נראה שמערך השיקולים לפני רכישה של רכב חשמלי יתבסס על המרחק שבו אנשים ירגישו בטוחים לנוע עם הרכב בין טעינה לטעינה, כפי שמסביר אלון גולדמן, מנהל השיווק של BMW בישראל: "ברגע שרכב עובר את טווח הנסיעה של 400 ק"מ – הוא עובר את סף החרדה. כשרכב מגיע ל-500 ול-600 ק"מ – סף החרדה יורד כמעט ל-0", אומר גולדמן.

בימים אלה מוצע מספר שיא של מכוניות חשמליות. התמקדנו בפלח היוקרה של השוק, וסקרנו את הדגמים הבולטים, כאלה שנמכרים בישראל בשנה הנוכחית וחשמליים באופן מלא (לא הייבריד ולא פלאג-אין).

צילום: BMW
צילום: BMW

BMW i7 xDrive60: הפנסים של סברובסקי

הספק: 536 כ"ס | טווח: 600 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 7/8 | מחיר: החל מ-1,295,900 שקל | יבואן: דלק מוטורס | מאפיינים ייחודיים: פנסי הדרך כוללים קריסטלים שיוצרו בחברת סבורבסקי; חניה אוטומטית בלחיצת כפתור במקביל ובניצב; זיכרון של תוואי מסלול נסיעה עד 50 מטר וסיוע בנסיעה לאחור החוזרת על אותו התוואי

ל-i7 xDrive60 הנעה כפולה, ופעולת מתלי האוויר ניתנת לשליטת הנהג. חלקו האחורי של הרכב מעוצב כמעין סלון פרטי, ולצד האפשרות לקרר את המושבים או להפעיל תוכניות מסאז' שונות,  מתרומם חלקו התחתון של המושב כמו כורסא – והכל נשלט באמצעות מסכי מגע המוטמעים בדלתות.

לדברי אלון גולדמן, מנהל השיווק של BMW בישראל, "BMW מאמצת קו שנקרא 'Power of Choice' – מגוון רחב של לקוחות בעולם יכולים למצוא את המכונית שמתאימה להם. הגרמנים מבינים את חשיבות תחום הרכב החשמלי, וברבעון השני של 2023 מסרה החברה 90 אלף מכוניות חשמליות בעולם, גידול של 117% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. גם בשוק הישראלי אנחנו רואים את הביקוש למכוניות החשמליות, ואנחנו עושים כמיטב יכולתנו לקדם את הנושא החשמלי: ממגוון הדגמים המוצע, במגוון מחירים ועד קידום המודעות לעמדות טעינה ועוד. המכונית החשמלית לא פוגעת בחוויית הנהיגה – ובחלק מהמקרים מרחיבה אותה".

עוד דגמים מהמותג: iX – רכב ספורט פנאי עם גריל שפועל כמשטח חכם הכולל מצלמה קדמית, רדאר, חיישנים חדשים וגופי חימום המסוגלים "לרפא" שריטות קלות; i4 גראן קופה חשמלית, ו-i4 M50 עם ביצועים ספורטיביים; iX3 גרסה חשמלית לרכב פנאי-השטח הוותיק של החברה – X3. מגיע במגוון צבעים וריפודים, וכולל חלון-גג פנורמי הניתן לשליטה מתוך הרכב או מהמפתח; iX1 – רכב פנאי קומפקטי אך עוצמתי, אחיהם הקטן של X3 ו-iX3. הוא כולל צג מגע קמור ודק מחליף את הלחצנים הרבים, ומשטח טעינה אלחוטית בקונסולה המרכזית.


צילום: Porsche
צילום: Porsche

Taycan 4S Cross Turismo Porsche: סטיישן-ספורט חשמלית

הספק: 571 כ"ס (במצב "Overboost") | טווח: 469 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 5/8 | מחיר: החל מ-1,020,000 שקל | יבואן: אורכיד ספורטס קארס | מאפיינים ייחודיים: בעמדות טעינה מהירות יספיקו 22.5 דקות לטעינה מ-5% ועד 80% סוללה.

שבילי עפר הם לא מילה גסה עבור ה-4S Cross Turismo, הסטיישן החשמלית של פורשה. מרווח הגחון שלה עומד על 14.6 ס"מ, ויש לה "מצב חצץ" מיוחד שמגביה אותה ב-3 ס"מ ומשפר את מערכת האחיזה האלקטרונית. כמעט ולא תמצאו ברכב כפתורים פיזיים, את פעולתם מחליף מסך ניהול בגודל 10.9 אינץ', ומסך נוסף של 8.9 אינץ' במרכז הקונסולה ששולט על פעולת המזגן.

עוד דגמים מהמותג: Taycan ,Taycan 4S ,Taycan GTS ,Taycan Turbo ו-Taycan Turbo S – רמות גימור במרכב ספורט סאלון, האחרונה מגיעה לתאוצה של 2.8 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש; שלוש רמות גימור נוספות במרכב Cross Turismo; חמש רמות גימור של Sport Turisimo.


צילום: יח"צ
צילום: יח"צ

Mercedes EQS 450 Plus: לא רואה מטען

הספק: 333 כ"ס | טווח: 700 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 7/8 | מחיר: החל מ-1,000,000 שקל | יבואן: כלמוביל | מאפיינים ייחודיים: MBUX Hyperscreen – ממשק משתמש המוצג לרוחב של 141 ס"מ וכולל את תצוגת לוח המחוונים, תצוגת המולטימדיה ותצוגת הנוסע הקדמי תחת משטח זכוכית אחיד

ה-EQS היא ספינת הדגל החשמלית של מרצדס, שקיבלה השראה מסדרת ה-S Class הוותיקה. מערכות ההיגוי והבלימה כפולות, לצורך שמירה על רמת הבטיחות גם במקרה של תקלה, ולרכב מספר מערכות נהיגה סמי-אוטונומיות. מתלי האוויר מתכווננים, המושבים החשמליים מחוממים או מאווררים, כוללים 10 תוכניות מסאז', טאבלט למושבים האחוריים ועוד. לרכב גם גרסה בהנעה כפולה, וכן גרסת SUV.

"מעל ל-30% ממכירות מרצדס בישראל בשנת 2023 הינם בהנעה חשמלית מלאה", אומרים בחברת כלמוביל, יבואני מרצדס לישראל. "כחלק ממדיניות הקיימות של מרצדס, משנת 2029 תמכור מרצדס אך ורק מכוניות ירוקות לגמרי. גם רכיבי הרכב, מחומרי הבסיס ועד לבדי השטיחים והריפודים, נהנים משימוש נרחב בחומרים ממוחזרים וקלים למחזור".

עוד דגמים מהמותג: EQE – בהשראת סדרת ה-E Class עם טווח נסיעה של עד 660 ק"מ וטעינת 250 ק"מ ב-15 דקות; EQE SUV – גרסת פנאי-שטח חשמלית; EQA – רכב פנאי המבוסס על פלטפורמת ה-GLA המוכרת; EQC –הראשון בסדרת ה-EQ שהושק בעולם; EQB – פנאי-שטח עם שבעה מקומות ישיבה.


צילום: Tesla, inc
צילום: Tesla, inc

Tesla Model X Plaid: במהירות האור

הספק: 1,020 כ"ס | טווח: 543 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 7/8 | מחיר: החל מ-790,000 שקל | יבואן: טסלה ישראל | מאפיינים ייחודיים: שלושה מנועים חשמליים המעניקים למכונית יכולת תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-2.6 שניות.

הקרוסאובר של טסלה לא רק עוצמתי, אלא כולל 7 מקומות ישיבה ועיצוב ייחודי. הדלתות האחוריות מכונות דלתות פלקון, ונפתחות כלפי מעלה, בדומה לכנפיים. הן כוללות מגוון חיישנים למניעת פגיעה באנשים ובחפצים, ומסוגלות להתאים את אופי פתיחת הדלת בהתאם לצפיפות החניה.

מסך המגע, בגודל 17 אינץ', מאפשר לשלוט כמעט על כל תכונות הרכב, וביניהן: ניווט 'טייס אוטומטי', החלפת נתיב אוטומטי, עיבוד חזותי של תוואי הדרך בטווח של עד 250 מטר ועוד. בנוסף, הוא מתאפיין ברזולוציה גבוהה, וניתן להפעיל בו אפילו משחקי מחשב עתירי גרפיקה ולחבר בקרי משחק כמו אלה ששולטים על קונסולות הגיימינג הפופולריות.

עוד דגמים מהמותג: Model S – מכונית סלון חשמלית עם טווח נסיעה של עד 634 ק"מ. היא הוצגה לראשונה ב-2009, אך ייצורה החל ב-2012. עד היום היא נחשבת לאחת המכוניות עם הביצועים הטובים בקטגוריה.


צילום: Audi AG
צילום: Audi AG

Audi SQ8 Sportback e-tron: כשספורט פוגש בטיחות

הספק: 503 כ"ס (במצב Boost) | טווח: 442 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 6/8 | מחיר: החל מ-719,000 שקל | יבואן: צ'מפיון מוטורס | מאפיינים ייחודיים: שלושה מנועים חשמליים; גג פנורמי חשמלי; מערכת חניה אוטומטית.

בראשית השנה השיקה אאודי את הדור החדש של ה-Q8 e-tron, וממש לאחרונה את הגרסה הספורטיבית -SQ8 e-tron . זהו רכב פנאי-שטח, עם מערכת שמאפשרת שליטה אוטומטית בגובהו, עבור חוויית נהיגה נינוחה או ספורטיבית.

מערכת הסאונד מבית Bang & Olufsen מפיקה חוויית שמע היקפי באמצעות 16 רמקולים הפזורים בתא הנוסעים, מערכת השליטה כוללת מסך מולטימדיה ראשי בגודל 10.1 אינץ' ומסך צבעוני נוסף בגודל 8.6 אינץ' המשמש לתפעול מערכת בקרת האקלים (שמפוצלת לארבעה אזורים שונים), לזיהוי כתב יד ולפונקציות נוספות.

עיצוב הפנים תוכנן באופן ספורטיבי, והוא כולל ריפודי עור Valcona שעליהם תפירת לוגו 'S', דוושות בחיפוי פלדת אל-חלד וספי דלת מוארים בגוון אלומיניום.

עוד דגמים מהמותג: Q8 e-tron ו-Q8 Sportback e-tron – גרסאות ה-SUV שהושקו השנה; e-tron GT ו-RS e-tron GT – גרסאות הסאלון החשמליות; Q4 e-tron ו-Q4 e-tron Sportback – גרסאות פנאי בעלות עיצוב עתידני ומרווח גדול.


צילום: Genesis
צילום: Genesis

GENESIS Electrified G80: חכמה בשמש

הספק: 370 כ"ס | טווח: 520 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 8/8 | מחיר: החל מ-499,000 שקל | יבואן: כלמוביל | מאפיינים ייחודיים: גג זכוכית סולארי משולב בתאים פוטו-וולטאים המייצרים חשמל מאנרגיית השמש. החשמל המיוצר מהגג נאגר בסוללת המכונית וגם מאפשר למערכת בקרת האקלים לשמור על הטמפרטורה בתא הנוסעים גם בזמן חניה.

ה-Electrified G80 הוא דגם הסאלון החשמלי של החברה, וכולל שני מנועים חשמליים המנוהלים באמצעות מערכת ייחודית שקובעת מתי ניתן לנוע במצב של הנעה אחורית בלבד כדי לחסוך באנרגיה. מערכת Preview ECS מבוססת מצלמה וכוללת בולמי זעזועים אדפטיביים. המצלמה סורקת את תוואי הכביש ולפיו משנה את רמת השיכוך של הבולמים באופן אוטומטי.

"מסירתם של מעל 1,000 רכבי ג'נסיס בישראל מעידה שהמותג הפך תוך פחות משנתיים לאלטרנטיבה מובילה בשוק היוקרה. עד סוף העשור הנוכחי נציג סדרת דגמים עם אפס פליטות מזהמים", אומרת דנה רביד-מנחם, מנהלת חטיבת GENESIS בכלמוביל. "למדנו בזמן קצר עד כמה הצרכן הישראלי שמח לאמץ מותג חדש המייצג חדשנות וחשיבה פורצת דרך".

עוד דגמים מהמותג: GV60 – רכב פנאי-שטח מעוצב בסגנון קופה, הרכב החשמלי הראשון של החברה. מוצע בגרסת מנוע אחד או שני מנועים חשמליים; GV70 – רכב פנאי-שטח בעל שני מנועים חשמליים עם בקרת אקלים חכמה למניעת בזבוז אנרגיה. כמו כן, פועלת ברכב מערכת טיהור אוויר חדשנית.


צילום: Lexus
צילום: Lexus

Lexus RZ 450e Takumi: מותו של השטח המת

הספק: 313 כ"ס | טווח: 404 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 7/8 | מחיר: החל מ-450,000 שקל | יבואן: לקס מוטורס | מאפיינים ייחודיים: סיוע פרואקטיבי בנהיגה הנעזר במצלמה הקדמית כדי לקבוע את זווית עיקול הכביש, ומתאים את ההיגוי כאשר מבצעים פנייה; מערכת לזיהוי כלי רכב בשטח מת שמבטלת אוטומטית את פתיחת הדלת אם רכב או רוכב אופניים מתקרבים מאחור.

אל מגוון רכבי ההייבריד, והפלאג-אין של לקסוס הצטרף השנה הרכב החשמלי – ה-RZ. בקרבו שני מנועים, אחורי וקדמי, ששולטים על ארבעת הגלגלים ומנוהלים על ידי מערכת ייעודית לבקרת כוח נהיגה. הסוללה ממוקמת כולה מתחת לתא הנוסעים, מהווה חלק בלתי נפרד מהפלטפורמה ותורמת גם למרכז כובד נמוך. לגג הפנורמי פונקציית עמעום חשמלית שעוברת בנגיעה פשוטה ממצב שקוף למצב אטום שחוסם אור שמש ישיר.

"ה-RZ 450e הוא חלק מרכזי ומשמעותי בהגשמת החזון של לקסוס בדרך לעתיד ירוק ונקי יותר", אומר דרור גורלניק, מנכ"ל לקסוס ישראל. "הדגם החדש מציג יוקרה בלתי מתפשרת בשילוב מספר מרשים של חידושים מרמת ביצועי הנהיגה, דרך הטכנולוגיה ועד לעיצוב החיצוני והפנימי, ומאפשר הצצה נרחבת לאופן בו לקסוס תופסת את עתיד התחום – באופן בו קיים מגוון אפשרויות עם פתרון מתאים לכל לקוח, כאשר רכבי היבריד, פלאג-אין וחשמליים מהווים 90% מכלל המוצרים".

עוד דגמים מהמותג: ה-RZ היא החשמלית 100% היחידה של לקסוס שמשווקת בישראל. לדגם שלוש רמות גימור: Kyushu, Hadori ו-Takumi.


צילום: Volvo
צילום: Volvo

Volvo C40 Recharge Twin Motor: קופה מסובבת ראשים

הספק: 407 כ"ס | טווח: 447 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 7/8 | מחיר: החל מ-319,900 שקל | יבואן: מאיר מכוניות | מאפיינים ייחודיים: הקונסולה המרכזית מריצה את מערכת הפעלה Android Automotive – שיתוף פעולה בין וולוו לגוגל, והיא מגיעה עם יישומים מובנים של ענקית המחשוב.

שני המנועים החשמליים משתלבים יחד עם צורת הקופה הייחודית של ה-C40 Recharge והופכים אותו לרכב זריז ושימושי. מערכת טיהור האוויר, כמו גם 13 רמקולים תוצרת Harman Kardon עם סאבוופר וגלגל הגה מחומם – כל אלה, יחד עם מערכות רבות נוספות, משדרגים את חוויית הנסיעה.

"וולוו הייתה הראשונה בעולם להצהיר על החזון שכל דגמיה יהיו חשמליים ושמחויבותה לייצר רכבים יוקרתיים לצד אחריות על שמירה על איכות הסביבה", אומר שרון גלזר, מנהל חטיבת הרכב הפרטי והאופנועים במאיר. "הקהל הישראלי בכלל, וצרכני מכוניות היוקרה בפרט, אוהבים להיות מעודכנים, להתנסות ולבחור בדגמים המתקדמים ביותר שיש לעולם הרכב להציע. ישנה נטייה ברורה והעדפה לעבור למכוניות חשמליות המעניקות יתרונות רבים ומגוונים – כאלה שתורמים הן לחוויית הנהיגה והן לסביבה".

עוד דגמים מהמותג: XC40 Recharge – הגרסה החשמלית של דגם שזכה בתואר רכב השנה כמה פעמים ברציפות. בשנה הקרובה צפויים להצטרף עוד שני דגמים חשמליים להיצע דגמי וולוו שנמכרים בישראל.


צילום: Mini
צילום: Mini

MINI Cooper SE Legacy Electric: ספורט רטרו

הספק: 184 כ"ס | טווח: 228 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 3/8 | מחיר: החל מ-264,990 שקל | יבואן: דלק מוטורס | מאפיינים ייחודיים: הצ'בק הכולל שלוש דלתות וארבעה מושבים; תאורת אווירה בשישה צבעים; קיפול חשמלי של מראות הצד עם הטיה אוטומטית בצד הנוסע לחנייה קלה.

הדגם החשמלי של המותג הבריטי, מיני, כולל סוללה שמותקנת מתחת לרצפת הרכב, בין המושבים הקדמיים לאחוריים, מה שמעניק לו מרכז כובד נמוך יותר שמשפר את יציבותו. המשקל הנמוך של הרכב (1,491 ק"ג) והמנוע העוצמתי מעניקים לו ביצועים טובים, והוא יאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש ב-7.3 שניות. ניתן גם לבחור את אופי הנהיגה מבין ארבע תוכניות מוכנות מראש.

ולמרות עיצוב הרטרו, האבזור המודרני עשיר, והוא כולל גם מסך מגע צבעוני ועגול, עם תאורה המשתנה בהתאם למוצג בו, לוח שעונים דיגיטלי עם תצוגה צבעונית, אפשרות לבחירת צבעי הגג והמראות ועוד.


צילום: Stellantis
צילום: Stellantis

DS 3 Crossback E-Tense: יוקרתית וגם קומפקטית

הספק: 136 כ"ס | טווח: 330 ק"מ | רמת אבזור בטיחות: 6/8 | מחיר: החל מ-208,990 שקל | יבואן: לובינסקי | מאפיינים ייחודיים: מצלמת חנייה אחורית הכוללת "מבט על" וירטואלי על הרכב וקווי גבולות חניה; שילוב צבעים מגוון ותפירה ייחודית של הריפוד.

צורת המעוין היא מוטיב חוזר בעיצוב של ה-DS 3 Crossback E-Tense. הריפודים, המזגן, בדשבורד, בקונסולה המרכזית ואפילו בגריל הקדמי – מעוינים נמצאים שם בכל מקום.

יחד עם העיצוב הייחודי – שמאפיין את מותג היוקרה DS שנוסד על ידי סיטרואן בשנת 2009 – מוצע ללקוחות גם אבזור עשיר, ובין היתר הוא כולל טעינה אלחוטית לסמארטפונים, תצוגה עילית על השמשה, ידיות דלתות חבויות אשר קופצות החוצה כאשר מתקרבים לרכב ועוד.

בסוף שנת 2021 הכריז המותג על כך שהחל משנת 2024 כל הדגמים החדשים יהיו חשמליים בלבד.


נפילת מתח

אחרי תקופה ממושכת שמחירי כלי הרכב המשומשים הרקיעו שחקים, יש כמה אינדיקציות לכך שמחירי העסקאות נמצאים סוף סוף בירידה. על פי חברת המחקר האמריקנית Cox Automotive, דגמים בבעלות קודמת זולים כעת ב-10.1% בממוצע ממה שהיו לפני שנה.

מדובר בחדשות טובות עבור מי שרוכשים את כל סוגי המכוניות המשומשות, ובפרט מי שמחליט לרכוש רכב חשמלי משומש, שכן מחירי כלי הרכב החשמליים המשומשים צנחו ב-29.5% במהלך 12 החודשים האחרונים, לפי פורטל מחקרי הרכב iSeeCars.com.

"המלחמה באוקראינה גרמה למחיר הנפט להרקיע שחקים באביב 2022 (והצרכנים ראו בכלי רכב חשמליים מקלט בטוח ממחירי הדלק התנודתיים)", מסביר האנליסט הבכיר של האתר, קארל ברויר. "שנה לאחר מכן מחירי הדלק התייצבו, הריבית עלתה ומחפשי כלי הרכב שקלו היטב אם זה הזמן לרכוש", הוא מוסיף ומסביר שהדבר מייצר ירידה בביקושים וצניחת המחירים של כלי הרכב החשמליים.

טלטלה בעקבות מאסק

בארה"ב, מחירי דגמי טסלה המשומשים צנחו בשיעור החד ביותר לעומת דגמים אחרים, כאשר דגם 3 סדאן ירד בערכו ב-30.5% ורכב הפנאי-שטח מדגם X איבד 21.3% מערכו מאז יוני 2022. ניתן לייחס זאת במידה רבה לכך שמנכ"ל טסלה, אילון מאסק, הורה על הפחתת מחירי הדגמים החדשים ביותר מ-11% עד כה בשנת 2023.

"טסלה תופסת שלושה מארבעת המקומות המובילים בפסגת רשימת המותגים המשומשים שספגו ירידה בערכם, כאשר ה-LEAF של ניסאן מצטרפת אליהם", אומר ברויר. "עם כל כך הרבה כלי רכב חדשים שנכנסו לשוק בשנתיים האחרונות – מכוניות כמו דגם 3, X, S ו-LEAF נראות פחות תחרותיות ופחות משכנעות".

בצידה השני של הרשימה, גרסאות מוקדמות של מרצדס SL-Class, עם מחירים שעלו ב-14.3% בשנה האחרונה. מרוויחים משמעותיים נוספים הם בעלי פיאט 500X (+6.5%), שברולט Suburban (+6.2%) ופורשה 911 גג נפתח (5.0%+), פורשה 718 קיימן (4.7%+) ופורשה 718 (4.3%+).

המשומשות שמתרסקות

אלה עשרת כלי הרכב המשומשים שהציגו את ירידות המחירים החדות ביותר בשנה האחרונה:

יצרן ודגםמנועשיעור ירידת ערך
Tesla Model 3חשמלי30.5%-
Tesla Model Xחשמלי21.3%-
Nissan LEAFחשמלי19.2%-
Tesla Model Sחשמלי19.0%-
Land Rover Range Roverפלאג-אין18.5%-
Land Rover Range Rover Velarפלאג-אין17.5%-
Land Rover Discoveryפלאג-אין16.8%-
Hyundai Ioniqהייבריד16.2%-
Jaguar E-PACEפלאג-אין16.2%-
BMW 5 Series Plug-Inפלאג-אין15.5%-
מקור: iSeeCars.com, מבוסס על 1.8 מיליון עסקאות של מכוניות משומשות, בנות שנה עד חמש שנים, שתועדו מיוני 2022 ו-2023.

ג'ים גורזלני

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.