חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
נטפליקס צפויה לקצור כ-9 מיליארד דולר בהכנסות חדשות. משרדי החברה בלוס אנג'לס | צילום: Shutterstock
נטפליקס צפויה לקצור כ-9 מיליארד דולר בהכנסות חדשות. משרדי החברה בלוס אנג'לס | צילום: Shutterstock

צפייה מהנה: מניית נטפליקס מזנקת במקביל לשביתת התסריטאים בהוליווד

מניית ענקית הסטרימניג הגיעה לשיא של 17 חודשים כאשר תחזיות האנליסטים מעניקות לה "יתרון תחרותי" על רקע השביתה בהוליווד • אנליסט Loop Capital, אלן גולד: "נטפליקס לא זקוקה לכישרונות חדשים כדי לקדם את הסדרות שלה"

מניית נטפליקס טיפסה ביום שני לשווי הגבוה ביותר שלה זה יותר משנה על רקע תחזיות אנליסטים אופטימיות במיוחד החוזות כעת הכנסות חדשות של החברה. קפיצת המנייה בשווקים נרשמת בעיקר על רקע המאבק המתוקשר והמוצלח של החברה נגד שיתוף סיסמאות של המשתמשים אשר נגסה בעבר בהכנסות, כשבנוסף מצביעות כעת התחזיות בשוק על השביתה המתמשכת בהוליווד כסיבה אפשרית לרווחים נוספים עבור שירות הסטרימינג הפופולארי .

מניית נטפליקס זינקה ב-3% למחיר של 457 דולר במסחר ביום שני בבוקר, וסימנה בכך את הרמה הגבוהה במחירה מאז 1 בפברואר 2022. מניית נטפליקס קיבלה דחיפה חשובה מכיוון ענקית הבנקאות והפיננסים הגרמנית  דויטשה בנק. סקירה שפרסמה מחלקת המחקר של הבנק, הקפיצה את מחיר היעד של המנייה מ-410 דולר ל-475 דולר.

נטפליקס צפויה לקצור כ-9 מיליארד דולר בהכנסות חדשות עד 2025 הודות לתוכנית הסיסמאות, כך להערכת מחלקת המחקר של דויטשה בנק, שצופה כי נטפליקס תוסיף כמעט 20 מיליון חשבונות בתשלום חדשים עד סוף השנה הבאה.

אנליסט Loop Capital, אלן גולד, הקפיץ גם הוא את יעד המחיר שלו לנטפליקס ביום שני בצורה ניכרת, והכריז כי נטפליקס "מנצחת במלחמות הסטרימינג מכיוון שהאולפנים המסורתיים הפסיקו להגדיל את ההוצאות שלהם במאבק להגיע לרווחיות בעוד נטפליקס הייתה רווחית במשך שנים".

השביתה בהוליווד "אמורה לשפר את היתרון התחרותי של נטפליקס" | צילום: Shutterstock

כמו כן, מה שהניע את התחזית האופטימית של גולד לנטפליקס הייתה אמונתו כי השביתה בהוליווד "אמורה לשפר את היתרון התחרותי של נטפליקס" ולאפשר לחברה להחזיק יותר מזומנים ביד, והסביר כי נטפליקס מחזיקה "בקטלוג הגדול ביותר של תוכן לסטרימינג… וזקוקה להכי מעט "צורך בכישרונות חדשים לקדם את הסדרות שלה" בהשוואה לחברות דומות.

מניות ענקית המדיה שבסיסה בקליפורניה עלו אומנם בשיעור של 138% בשנה האחרונה, אך נותרו 35% מתחת לשיא של כל הזמנים שנרשם בנובמבר 2021 – 692 דולר למנייה. נטפליקס תדווח ביום רביעי אחר הצהריים על רווחי הרבעון השני, ותחשוף כיצד התנהלה במהלך הרבעון הראשון של סגירת שיתוף הסיסמאות. סך המנויים הגלובליים של החברה צפוי לגדול כעת ב-1% ל-235 מיליון מנויים. על פי דויטשה בנק, נטפליקס צפויה להכניס עוד 6 מיליארד דולר בהכנסות שנתיות מפרסומות עד סוף העשור, זאת כאשר בשנת 2022 רשמה ענקית הסטרימינג הכנסות כוללות של כ-32 מיליארד דולר.

ב-12 החודשים האחרונים מדורגת מניית נטפליקס במקום ה-4 מבין כל המניות המרכיבות את מדד ה- S&P 500 . יחד עם זאת הנפילה החדה שרשמה מהשיא מביאה אותה להיכלל בין 60 המניות עם הביצועים הגרועים ביותר מאז נובמבר 2021, על פי נתוני FactSet.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן