חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
זוכי מדליית הארד בג'ודו: פיטר פלצ'יק ושגיא שמוקי | צילום: ניר סלקמן
זוכי מדליית הארד בג'ודו: פיטר פלצ'יק ושגיא שמוקי | צילום: ניר סלקמן

בוגרי Forbes 30under30 – שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, חוזרים מטוקיו עם מדליית ארד

התרגשות אדירה בטוקיו לאחר שהקבוצה הישראלית גברה על הנבחרת הרוסית. פלצ'יק ומוקי, שניהם כיכבו בדירוג היוקרתי בשנתיים האחרונות, סיפרו בראיון שהעניקו לפורבס עם כניסתם לרשימה על האימונים המפרכים ועל השאיפות הגדולות לעתיד

נבחרת ישראל בג'ודו זכתה במהלך סוף השבוע במדליית ארד קבוצתית באולימפיאדה בטוקיו לאחר שגברה על הנבחרת הרוסית. זו המדליה השנייה של ישראל במשחקים האולימפיים הנוכחיים. נבחרת הג'ודואים כוללת גם שני בוגרים של רשימת Forbes 30under30 – שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, לצד המתמודדות הנוספות בנבחרת: רז הרשקו, תמנע נלסון לוי, גילי שריר וטוהר בוטבול.

מוקי, שנבחר לרשימה בשנת 2020, ופלצ'יק, שנבחר לרשימה בשנת 2021, ירדו יחד עם שאר חברי הנבחרת בדמעות מן המזרן ועלו על הפודיום, שם הוענקה להם המדליה האולימפית.

שגיא מוקי לאחר זכיית נבחרת הג'ודו במדליית ארד | צילום: באדיבות המצולם
שגיא מוקי לאחר הזכייה: "נלחמנו לא רק בשביל עצמנו אלא בשביל המדינה" | צילום: באדיבות המצולם

מוקי כבר זכה בתארים יוקרתיים רבים במהלך הקריירה שלו, לרבות תואר אלוף העולם בג'ודו לשנת 2019, אז הפך לישראל הראשון שזוכה בתואר באליפות העולם לגברים. בראיון שהעניק לפורבס עם כניסתו לרשימה סיפר אז כי הזכייה גרמה לו "להתפרק מאושר. ברגע אחד הפכתי לאלוף העולם".

עוד סיפר כי כבר אז העיניים היו נשואות לטוקיו וכי המטרה הסופית שלו היא מדליית זהב: "השגתי את רוב החלומות שלי, רציתי להיות אלוף אירופה וזכיתי פעמיים, רציתי להיות אלוף העולם וזכיתי – נשאר לי עוד חלום אחד. לעמוד בראש הפודיום בטוקיו".

פיטר פלצ'יק לאחר זכיית הנבחרת במדליית ארד | צילום: באדיבות המצולם
פיטר פלצ'יק לאחר הזכייה במדליית הארד | צילום: באדיבות המצולם

פלצ'יק, אלוף אירופה בג'ודו, התראיין לפורבס עם כניסתו לדירוג היוקרתי בזמן שהתאמן לקראת המשחקים האולימפיים. הספורטאי המצטיין היה אמור להשתתף גם במשחקים האולימפיים שנערכו בריו בשנת 2016, אך הוא נאלץ לוותר על ההשתתפות בשל פציעה חמורה בכתף. "אחרי השיקום מהפציעה הבנתי שזה באמת החלום שלי ושאני מתכונן לאולימפיאדה הבאה בהתמסרות ובמיקוד", סיפר פלצ'יק.

גם אורי ששון, שנבחר לדירוג פורבס בשנת 2017, השתתף במשחקים האולימפיים השנה. הספורטאי הודח מטוקיו לאחר הפסד לג'ודוקאי טרי רינר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן