חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

S&P: "סיכוי של 33% לכך שקפריסין תיקלע לחדלות פירעון"

קיים סיכוי "ממשי וגובר" שקפריסין תגיע למצב של חדלות פירעון, בייחוד אם גוש היורו וקרן המטבע הבינלאומית לא יעניקו לה חבילת חילוץ – כך קבעה היום סוכנות הדירוג הבינלאומית S&P.

קפריסין, אשר החשיפה לאג"ח יווניות מכבידה על כלכלתה, זקוקה ל-17 מיליארד יורו מהאיחוד האירופי על מנת לממן את תקציבה בשלוש השנים הבאות.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

הדירוג של S&P מגיע בשעה שבה האי מתכונן למירוץ לנשיאות ביום ראשון, ומטה את הכף לטובת חבילת חילוץ מהירה ונגד המועמד הקומוניסטי, אשר תומך בחילוץ, אולם עם כמות קטנה יותר של צעדי צנע. 

צילום: רויטרס

דירוגה הנוכחי של קפריסין הוא +CCC, הרבה מתחת לרמת "זבל", וגם תחזית הדירוג שלילית. קפריסין ביקשה חבילת חילוץ לפני שמונה חודשים, לאחר שהבנקים במדינה ספגו הפסדים כבדים כתוצאה מחשיפה לאג"ח יווניות.

על פי הסוכנות, "קיים סיכוי של אחד לשלושה שנוריד את דירוג החוב של קפריסין שוב ב-2013, לדוגמא אם לא יגיע סיוע כלכלי מקרן המטבע, מה שישאיר לרשויות במדינה מעט מאוד ברירות מלבד שינוי מבני של התחייבויותיהן הכלכליות", אמר ראש מחלקת EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה), מוריץ קריימר, בדיווח. "ייתכן גם שנוריד את הדירוג אם נאמין שהרשויות במדינה לא מסוגלות לעמוד בתנאים שיאפשרו לה לקבל חבילת סיוע".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן