חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

S&P: "צפי לאירוע כשל פרעון בטווח המיידי באי.די.בי אחזקות"

סוכנות הדירוג S&P עדכנה את הדירוג של חברת אי.די.בי אחזקות ל-ilCC. מדובר בדירוג הנמוך ביותר שניתן להגיע אליו לפני אירוע של כשל פירעון. הסיבה לעדכון הדירוג היא סגירת ההליך המשפטי שניהלה החברה מול בעלי האג"ח של סדרה ב', שהסתיים בתשלום החוב בסך של 35 מיליון שקל בחודש ספטמבר האחרון. סוכנות הדירוג מציינת כי למרות שמדובר באירוע של כשל פירעון סלקטיבי, היא צופה כי החברה עומדת בפני כשל פירון כללי "בטווח המיידי". 

בדוח שפרסמה הסוכנותל נכתב: "החברה מצויה בסכנה ברורה, מידית ומתמשכת לאירוע כשל פירעון , בין אם כתוצאה מאי תשלום בזמן של אחת או יותר מהתחייבויותיה מכל סיבה , ובין אם כתוצאה מהגעה להסכמה על הסדר חוב עם נושי החברה. במידה והחברה תצלח את החודשים הבאים ו, תעמוד בכל
התחייבויותיה בזמן, היתרות הנזילות שלה צפויות להתרוקן עד תחילת יוני 2013, אלא אם תקבל הזרמות הון נוספות". 

בדוח התייחסה הסוכנות גם לחקירתו של בעל השליטה באי.די.בי אחזקות נוחי דנקנר בחשד לביצוע עבירות תרמית במניות ואמרה כי "עצם אזכור שמו של בעל השליטה בפרשה אינו מועיל, כמובן, למאמצי קבוצת השליטה לחיזוקה של החברה". 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי אחזקות | צילום: סיון פרג'

עוד נכתב בדוח כי בעקבות הנפקת הזכויות האחרונה של אי די בי, שבמסגרתה גייסה כ 41 – מיליון עיקר מבעלי השליטה  מצבת המזומנים של החברה עומדת כיום על כ – 200 מיליון ₪ אל מול חוב פיננסי של כ 2 – מיליארד ₪. אי לכ , ך קיים פער עצום בין המקורות הזמינים של החברה לבין
השימושים של . ה כמו כן, וכפי שאירע בתחילת ספטמבר 2012, חלק מבעלי האג ח " הביעו התנגדות נחרצת לביצוע תשלומים עתידיים ממקורותיה העצמאיים של החברה, בטענה להעדפת נושים. נציין כי התשלום הבא מתוכנן ל 20 – לדצמבר 2012 והנו בגין ריבית אג"ח סדרה ד' ". 

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן