חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ההסכם על המפית שמוצע למכירה וליונל מסי (משמאל) | צילומים: Bonhams, Shutterstock
ההסכם על המפית שמוצע למכירה וליונל מסי (משמאל) | צילומים: Bonhams, Shutterstock

מסי על המפית: האם ההסכם של כוכב הכדורגל יהיה הטישו היקר בהיסטוריה?

בית המכירות בונהמס מציע למכירה את ההסכם ששורבט על מפית נייר בשנת 2000 להעברתו של ליונל מסי בן ה-13 מארגנטינה לברצלונה

האם מפית הנייר עליה שורבט ונחתם בדצמבר 2000 ההסכם להעברתו של ליונל מסי בן ה-13 מארגנטינה למועדון ברצלונה, תהפוך לפיסת הטישו היקרה בהיסטוריה? בטוח שכן.

כבר היום, שמונה ימים לפני נעילת המכירה, ההצעה המובילה עומדת על 220 אלף ליש"ט, ומדובר בשלב זה רק במחיר גישוש כי בדרך כלל ההתמודדות האמיתית היא סמוך לסגירה.

בתי המכירות המפורסמים של לונדון כמו כריסטיס (הוותיק שבהם), סות'ביס ובונהמס, מכרו לאורך מאות שנותיהם בענף, פריטים מוזרים ונדירים, יצירות אמנות ואפילו תכולת בתים של מפורסמים שפשטו רגל (כמו למשל במקרה של רוברט מקסוול).

בית המכירות הפומביות בונהמס שבלונדון | צילום: Shutterstock

בית המכירות בונהמס, שנחשב לצעיר יחסית (מ-1793), מציע את המפית למכירה ממשרדיו בניו בונד סטריט במרכז לונדון. במסמך (בעט כחול על מפית בגודל 16.5 סמ"ר) מנוסח בספרדית ההסכם במסגרתו מתחייב מועדון הכדורגל ברצלונה להחתים את מסי בן ה-13 ולהבטיח את עתידו.

המסמך חתום על ידי מנהל הספורט של המועדון שזיהה את הכישרון הגדול בתולדות הכדורגל ב-5 דקות לדבריו, ומייד החליט להחתימו. הוא ביקש מהמלצר נייר אבל המלצר כהרגלו של מלצר, הביא מפית והשאר זה היסטוריה. מי שמחזיק היום במסמך ההיסטורי ומבקש למכור אותו הוא הסוכן הארגנטיני הורציו גלדיולי שחתום בעצמו על המסמך. בית המכירות מבטיח, שהמוכר מחזיק את המפית כחוק.

ההערכה הצנועה של בית המכירות היא שהפריט שווה בין 400 ל-500 אלף ליש"ט אבל העניין עצום, וכבר עתה ההצעה הגבוהה עומדת על 220 אלף ליש"ט והסיכוי שהמפית תימכר במיליון ליש"ט, נחשב לגבוה. הקונה יצטרך להוסיף עוד 21% עמלה לבית המכירות על מחיר הסגירה.

נותרו עוד שמונה ימים לנעילת המכירה וכל שנותר למעוניינים הוא להיכנס לדף המכירה ולהירשם כדי להתמודד.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן