Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
האישה השנייה בתולדות צרפת שהפכה לראש ממשלה. אליזבת בורן | צילום: Shutterstock
האישה השנייה בתולדות צרפת שהפכה לראש ממשלה. אליזבת בורן | צילום: Shutterstock

כוח עולה: הנשים שצפויות להיות המשפיעות ביותר ב-2023

אמנם רשימת מאה הנשים המשפיעות התפרסמה לאחרונה, אך אנחנו כבר מתכוננים לקראת השנה הקרובה. מפוליטיקאיות ועד ספורטאיות – אלו הן הנשים שכדאי לעקוב אחריהן

המדדים בהם אנו משתמשים כדי לקבוע את הרשימה השנתית של פורבס של 100 הנשים המשפיעות בעולם הם פשוטים: כסף, מדיה ותחומי השפעה. עם זאת, המציאות היא הרבה פחות עקבית. כמו כל משאב אחר, הכוח הולך ופוחת – רק תשאלו את ליז טראס, שבספטמבר הייתה ברשימת המעקב שלנו, ועד אוקטובר כבר פרשה ממנה (כמו מתפקידה כראש ממשלת בריטניה).

מי תיכנס לרשימה לשנת 2023? רק הזמן יגיד. אבל בינתיים, אלו הנשים שכוחן עולה – ושאנחנו הולכים לעקוב אחריהן ב-2023:

אליזבת בורן: במאי 2022, בורן הפכה לאישה השנייה בתולדות צרפת שהפכה לראש ממשלה. היא מונתה לתפקיד האישה החזקה בצרפת (לאחר הנשיא) על ידי עמנואל מקרון. היא כיהנה בעבר כשרת התחבורה של צרפת, ובמהלך כהונתה סייעה לפתח רפורמות פנסיוניות עבור SNCF, חברת הרכבות הלאומית.

פיית' מוקוטו: ביולי 2022, מוקוטו קודמה מסמנכ"לית כספים לסמנכ"לית חברת זמביף, המעבדת הגדולה ביותר של בשר בקר בזמביה ואחד מעסקי החקלאות הגדולים במרכז אפריקה. כמנכ"לית החברה היא מפקחת על פעילות נרחבת של גידול בשדרות – זמביף מגדלת תירס, פולי סויה וחיטה עבור עסקי המזון לבעלי חיים וטחינת קמח – והיא אחראית על הרחבת טביעת הרגל הכוללת של זמביף באפריקה.

בתו של המייסד. מרתה אורטגה | צילום: Shutterstock

מרתה אורטגה: ענקית הקמעונאות אינדיטקס בחרה את אורטגה ליו"ר בדצמבר 2021, והיא נכנסה לתפקיד באופן רשמי באביב 2022. היא בתו של המייסד השותף של החברה, אמאנסיו אורטגה ובמשך תקופה ארוכה נחשבה לבאה בתור לקחת את המושכות בחברה. היא השתלטה ברגע על בעיות בשרשרת האספקה ​​ואחראית הפיקוח על צמיחת מותגים משפיעים כמו זארה, מאסימו דוטי ועוד.

אימאן אבו זיד: מייסדת שותפה ומנכ"לית סטארט-אפ איוש האחיות, Incredible Health. אבו זיד הובילה את החברה לגיוס של 80 מיליון דולר באוגוסט, תחת שווי של 1.65 מיליארד דולר. הגיוס הכניס אותה לקבוצה נדירה: היא אחת מקומץ מייסדות אפרו-אמריקניות שמנהלות חברה המוערכת ביותר ממיליארד דולר. "אני מקווה שאני מהווה הוכחה לכל מי שאומר שאי אפשר לעשות את זה", אמרה לפורבס.

הנשים בספורט הצפויות לכבוש את 2030: בנובמבר קבוצת הבייסבול "מיאמי מרלינס" קידמה את קרוליין אוקונור לנשיאת הפעילות העסקית שלה, מה שהפך אותה לקבוצה היחידה בליגת הבייסבול עם שתי נשים בשני תפקידי הנהלה מובילים (קים נג, המנהלת הכללית, מונתה לתפקידה בשנת 2020). בתחילת דצמבר, קבוצת "מילווקי ברוארס" מינתה את מרטי ורונסקי לסמנכ"לית התפעול הראשית שלה ולסמנכ"לית התפעול היחידה בכל הליגה. מחוץ לבייסבול, ג'יני באס היא הנשיאה ובעלת השליטה ב-LA לייקרס והבעלים של Women of Wrestling, ארגון היאבקות נשי שערך את הופעת הבכורה שלו בספטמבר. "היה לי חשוב להשקיע בספורט נשים", אמרה אז באס. "ואלה הכספים האישיים שלי; זה לא פרויקט של הלייקרס".

נשים בספורט אינן היחידות שלוקחות על עצמן תפקידים גדולים יותר: נשים בבידור תופסות יותר ויותר את מושבי הכוח שלהן. קחו בחשבון את מישל ג'ובלירר, שבסוף 2021 קודמה ליו"ר ומנכ"ל Capitol Music Group, חטיבה של Universal Music Group. היא האישה הראשונה שמחזיקה בתפקיד בהיסטוריה בת 80 השנים של הלייבל. או פאם אבדי, שביוני הפכה ליו"ר המשותף ולמנכ"ל משותף של Warner Brothers Pictures Group, שמפיצה כמעט שני תריסר סרטים בשנה. ובסוף ספטמבר, אליסה בואן קודמה מתפקידה בניהול הסטרימינג של דיסני לנשיאת דיסני+.

מנדלה שומאכר-הודג' דיקסון: דיקסון עבדה כמורה, מייסדת ויועצת ליזמים מתחילים. באביב 2022, היא מונתה למנכ"לית All Raise, עמותה המוקדשת לגיוון תעשיית הטכנולוגיה ולהשגת מימון כסף לנשים מייסדות. "המטרה שלי היא לעזור למייסדות חסרות ייצוג היסטורי, חסרות הערכה, חסרות מימון, חסרות משאבים וחסרות חונכות", אמרה לפורבס במאי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן