חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המפקח על הבנקים ימשיך לבחון את הסדר החוב בין דנקנר ללאומי

בדיקת הסדר החוב בין בנק לאומי לקבוצת אי.די.בי נמשכת, כך הודיע אמש בנק ישראל. בהודעה שפרסם הבנק נאמר כי הפיקוח על הבנקים ממשיך בבדיקה בעניין החוב של חברת גנדן לבנק לאומי. הבדיקה תעשה במסגרת הוועדה לבדיקת הסדרי החוב במשק שתוקם בעקבות החלטת שר האוצר יאיר לפיד ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר. 

עוד ציין בנק ישראל כי הודעת בנק לאומי כי מתווה הסדר החוב בין הבנק לבין חברת גנדן התייתר נלקחת בחשבון. 

בסוף השבוע החליטו לפיד ופישר על הקמת ועדה שתבחן את סוגיית הסדרי החוב במשק. הועדה תביא את המלצותיה בפני שר האוצר ונגיד בנק ישראל. הרכבה יסוכם בתחילת השבוע בין השניים.

בשבוע שעבר הגיב בנק ישראל לפניות הרבות שנעשו אל המפקח על הבנקים לבדיקת הסדר החוב בין בנק לאומי לגנדן. "הנושא נמצא בבדיקת הפיקוח על הבנקים", נמסר מבנק ישראל.

בסוף השבוע ביטל בנק לאומי ביטל את הסדר החוב עם נוחי דנקנר, לפי ימחקו 150 מיליון דולר מחובו של דנקנר לבנק. 

מנכ"לית בנק לאומי רוסק עמניח ויו"ר הדירקטוריון ברודט | צילום: רויטרס

"לאור ההתפתחויות האחרונות סביב עסקת אלשטיין גנדן, להערכת הבנק אפסו הסיכויים להתממשותה", נאמר בהודעת הבנק. "כחלק מהתנאים להשקעה אלשטיין בגנדן, נדרש בין היתר, מכלול של הסדרים במערכת הבנקאית והפיננסית, אשר להערכת הבנק אינם ניתנים לגיבוש. מנכ"לית הבנק, רקפת רוסק עמינח, הנחתה את הצוות המקצועי העוסק בכך, לפעול למיצוי כל האפשרויות העומדות לרשות הבנק לגביית החוב". הודעת לאומי מהווה כמובן חדשות רעות עבור בעל השליטה באי.די.בי אחזקות, אשר עלול להתקשות להישאר בעל השליטה בחברה.

נוחי דנקנר הודיע בתגובה: "העסקה לפיה אלשטיין ישקיע כספים נוספים בגנדן תקפה, שרירה וקיימת. בתחילת השבוע הקרוב אני אמור להיפגש עם אדוארדו אלשטיין לצורך קידומה המהיר של העסקה. נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות קיבלה עדכון לגבי כל המהלכים בנושא זה הנעשים בתיאום מלא עימה. אנו משוכנעים שגם עם הבנקים נגיע למתווה שיהיה מוסכם עליהם ושבמסגרתו הבנקים יוכלו לקבל את מלוא החובות כלפיהם".

דודו זקן, המפקח על הבנקים | צילום: דוברות הכנסת

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן