חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

עובדי מעריב הפגינו מול בית דנקנר: כן למשכורת, לא לתספורת

עובדי מעריב ממשיכים למחות נגד הכוונה למכור את העיתון, והערב הפגינו כעשרים עובדים מול ביתו של בעל העיתון נכון לעכשיו, נוחי דנקנר, בדרישה לקבל את מלוא זכויתיהם במקרה שעסקת המכירה תצא לפועל, ועמה הליך פיטוריהם של מרבית העובדים.

כמו כן, דרשו העובדים מדנקנר כי יהיה אחראי על כך שיקבלו את משכורות חודש ספטמבר ו"לא יגלגל את האחריות לקופת הנאמנים החדשים של מעריב". העובדים הקימו סוכה מול ביתו של דנקנר, אשר נשמר על ידי מאבטחים פרטיים.

ביום חמישי האחרון הגיעה עסקת מעריב לראשונה לכנסת, כשעלתה לדיון בוועדת הכלכלה. במהלך הדיון, האשימו נציגי בעלי העיתון הנוכחיים והקודמים, אי.די.בי והכשרת הישוב, זה את זה בחובות שנוצרו כלפי העובדים. דני יעקובי, יו"ר דירקטוריון מעריב, אמר כי "חד משמעית, נכון להקפאת ההליכים, לא חסרים כספי פנסיה. כל כספי הפנסיה גם הופרשו וגם הופקדו". יעקובי התחייב כי שתי העסקות – מכירת העיתון לבן צבי ומכירת בית הדפוס בבת ים – אמורות להבטיח את תשלום חובות העיתון ואת מרבית זכויות העובדים. "אם יווצר הפרש, אנחנו ניקח את חלקנו בבעלות, ונשלים את ההפרש", ציין. באי.די.בי התחייבו להשלים את ה-70% מטעם החברה.

במקביל, החלו גם נאמני החברה בפעילותם, ולאחר שהקפיאו את עסקת המכירה למו"ל מקור ראשון שלמה בן צבי, הודיעו הנציגים כי יגישו בקשה להצעות נוספות לרכישת העיתון.

סוכת עובדי מעריב | צילום: יח"צ

מחר בשעה 16:00 צפויים עובדי מעריב להמשיך בפעולות המחאה שלהם, והפעם הם יפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים, ויבקשו שיתערב וימנע את סגירת העיתון. "סגירת עיתון היא פצצה לדמוקרטיה. פיטורי 2,000 עובדים הם קו אדום. לא ניתן לראש הממשלה להתבצר בשתיקתו כאשר מעריב, מפעל ובו אלפיים עובדים, נמצא בתהליך קריסה", נכתב בהודעת העובדים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן