חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שוב ירוקה: וול סטריט זינקה על רקע הדיווחים על סיום המשבר

וול סטריט ננעל היום בעליות שערים מרשימות על רקע הדיווחים על הסכם פשרה אשר הושג בין מנהיגי המפלגות בסנאט, ואשר יובא לאישור בית הנבחרים במהלך השעות הקרובות. בהנחה כי אכן יקבל ההסכם את אישור הבית הוא יובא לאישור הסנאט, ובכך יסתיים, ולו זמנית, המשבר התקציבי (ואיתו גם השבתת שירותי הממשל) אשר נמשך למעלה משבועיים.

על רקע כל זאת, מדד הדאו ג'ונס עלה היום ב-1.36%, מדד ה-S&P 500 עלה ב-1.38% ומדד הנסדא"ק נסק גם הוא והוסיף 1.2% לערכו – והגיע לשיא של למעלה מעשור.

ג'ון ביינר, יושב ראש בית הנבחרים אשר אתמול נכשל בניסיון לאשר שתי הצעות אלטרנטיביות המקובלות על קבוצת הרפובליקנים הרדיקלית, צפוי להביא את הצעת הפשרה לאישור הבית כבר בשעות הקרובות – שעות ספורות בלבד לפני סוף הזמן המוקצב בחוקה, ולפני הכרזה על "חדלות פירעון" במשק האמריקאי.

 צילום: רויטרס

בתוך כך, סוכנות דירוג האשראי פיץ' הזהירה אתמול מפני הורדת דירוג האשראי של ארה"ב במקרה בו משבר החוב הלאומי לא יגיע לפתרון.

מניות חברת "טבע", אשר עומדת בימים אלו במרכז תשומת הלב בארץ על רקע כוונתה לפטר מאות עובדים בישראל וניסיונותיו של יו"ר ההסתדרות למתן את הפיטורים, רשמו עלייה של 0.89%. 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן