חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
54.20 דולר למניה במזומן | אילוסטרציה מעמוד האינסטרגם של פורבס
54.20 דולר למניה במזומן | אילוסטרציה מעמוד האינסטרגם של פורבס

שתי ציפורים ביד: אילון מאסק רכש את טוויטר ב-44 מיליארד דולר

למרות ניסיונות ענקית הציוצים למנוע השתלטות עוינת - האיש העשיר בעולם הצליח לסגור את העסקה, במהלכה הוא רכש 100% ממניות החברה

בשבוע שעבר, לאחר שדירקטוריון טוויטר פעל בכל האמצעים כדי למנוע השתלטות עוינת של מאסק, המיליארדר החליט להשתמש בפלטפורמה של החברה עצמה כדי למתוח עליה ביקורת והשיק סדרה של ציוצים המציגים את חברי מועצת המנהלים כחסרי אחריות לדחות את הצעתו.

אך למרות ההתנגדות הראשונית, דיקטוריון טוויטר הודיע רשמית כי היא הם יקבלו את הצעתו של מאסק בסך 44 מיליארד דולר עבור החברה, ובך סיימו סאגת דיונים של שבועות סביב הנושא.

חברת המדיה החברתית קיבלה את הצעתו המקורית של מייסד טסלה לשלם 54.20 דולר למניה במזומן, לפי רויטרס, שמעריכה את טוויטר בכ-43 מיליארד דולר. "דירקטוריון טוויטר ניהל תהליך מחושב ומקיף להערכת הצעתו של אילון תוך התמקדות מכוונת בערך, ודאות ומימון", אמר יו"ר טוויטר ברט טיילור בהצהרה. "העסקה המוצעת תספק פרמיית מזומן משמעותית, ואנו מאמינים שזו ההחלטה הטובה ביותר עבור בעלי המניות של טוויטר".

מעוניין לרכוש את טוויטר תמורת 54.20 דולר למניה. אילון מאסק | צילום: The Royal Society Wikimedia, Shutterstock
הבעלים החדשים של טוויטר. אילון מאסק | צילום: The Royal Society Wikimedia, Shutterstock

מאסק הוא האיש העשיר בעולם, לפי החישובים של פורבס, עם שווי נקי מוערך של 269.7 מיליארד דולר.

מניית טוויטר עלתה ביותר מ-30%, כאשר רוב הקפיצות הגיעו לאחר שמאסק הכריז לראשונה על הצעתו לרכוש את פלטפורמת המדיה החברתית מוקדם יותר החודש. אתמול (שני) הוסיפו המניות לעלות וזינקו ביותר מ-5% לאחר שטוויטר קיבלה רשמית את הצעת הרכישה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן