Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
שילוב של שטחים פתוחים לרווחה ומעט אנשים | צילום: shutterstock

הנאים השכנים בעיניכם? הכירו את עיירת הסלבריטאים בצפון ניו יורק

מבתו של ביל גייטס ועד ריצ'ארד גיר: מה מושך סלבריטאים ואנשי עסקים אמריקניים לעיירה הפסטורלית North Salem, ולמה יש שם כל כך הרבה סוסים ואלפקות?

כאשר ג'ן גייטס, בתם בת ה-25 של המיליארדרים ביל ומלינדה גייטס, נישאה לנאייל נסאר בחודש שעבר באחוזה שלה ששווה 34 מיליון דולר, ומשתרעת על 590 דונם ב-North Salem ניו יורק, זה האיר זרקור על העיירה הפסטורלית במחוז ווסטצ'סטר.

האזור, המכונה "דרך העפר של המיליארדרים", ממוקם רק 55 קילומטרים צפונית לעיר ניו יורק ובו מרוכזת יותר ממחצית מהקרקע החקלאית של המחוז. הוא משתרע על פני כ-23 קילומטרים רבועים, זה בערך בגודל של האי מנהטן אבל עם אוכלוסייה של בערך 5,200 – מבלי לספור את כל הסוסים והאלפקות.

השילוב הזה של שטחים פתוחים לרווחה, מעט אנשים, ומעמדה בן עשרות שנים של North Salem כמכה של הרכיבה על סוסים – משך שילוב של טייקונים וסלבריטאים לאופי הכפרי שלה.

זה עוזר לתושבים לכבד את הפרטיות של אחרים. "אחד החלקים היפים ביותר ב-North Salem הוא שאנשים לא סופרים את הכסף של אחרים", אומר סגן המפקח המקומי, פיטר קמנשטיין. "אם אתה רוצה להישאר לבד, אתה נשאר לבד".

התושבים ביקשו מזה זמן רב להגן על הזהות הכפרית של North Salem. בשנת 1974, קבוצה של בעלי נכסים הקימה את קרן הקרקעות שרכשה 3,472 דונם בעיר. הקרן זוכה לתמיכה מכמה מתושבי העיירה העשירים שהם גם חברי דירקטוריון.

הכירו כמה מבעלי הנכסים העשירים ביותר ב-North Salem.

ג'ן גייטס

כאמור, North Salem הייתה תפאורה הולמת לחתונה הנוצצת באוקטובר 2021 של ג'ניפר גייטס ונאייל נסאר, שניהם ספורטאים מקצועיים בענף הרכיבה האנגלי "קפיצות ראווה". קבלת הפנים, שבה על פי הדיווחים הופיעו קולדפליי, פול מקרטני ואליסיה קיז, התקיימה במגרש ענק בשלושה מבני זכוכית ארעיים מול אורוות אוורגייטס רחבות הידיים.

גייטס. ספורטאית מקצועית בענף "קפיצות לראווה" | צילום: Shutterstock

באמצעות חברות בבעלותם, ביל ומלינדה גייטס הוציאו בשקט לפחות 34 מיליון דולר ברכישת מספר נכסים בכביש מילס הציורי בשנים האחרונות והעניקו אותו במתנה לבתם לצורך רכיבה על סוסים. ב-2018, הם רכשו חווה בשטח של 500 דונם מנהג המירוץ דייטון דאנקן תמורת כמעט 16 מיליון דולר. חודשים לאחר מכן, בני הזוג גייטס קנו את בית שכניהם תמורת 2.5 מיליון דולר, ושילמו פי שלושה מהמחיר של 2008 כדי להבטיח את הנכס הלא רשום. ואז בספטמבר 2020, המשפחה שילמה לדאנקן עוד 15 מיליון דולר עבור 90 דונם ממש מעבר לרחוב כדי להבטיח עוד יותר את פרטיותם. על אותם שדות התקיימה קבלת הפנים לחתונה. 

ג'ורג'ינה בלומברג

שנה לפני שהפך לראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג קנה את אחוזת סאלם סאנשיין ב-2001 תמורת 3.65 מיליון דולר עבור בתו בת ה-17, ג'ורג'ינה. הנכס, שהיה משכנו של קרקס North Salem, אחד העתיקים במדינה, היה ליד חוות סאלם העתיקה, שם גדלה ולמדה לרכוב על סוסים. מאז, פורבס מעריך שהמשפחה הוציאה 20 מיליון דולר ברכישת קרקע נוספת, בבניית אסם חדש, במגורים לשומר, בבריכה, במגרש טניס ובמגרש רכיבה מקורה. "זה מקום יפהפה שאני פשוט מרגישה בו מאושרת, בטוחה ועם המון פרטיות", אמרה ג'ורג'ינה בלומברג בסרטון משנת 2019. "אין הרבה אנשים כאן, רק הרבה סוסים".

בלומברג. "זה מקום יפהפה שאני פשוט מרגישה בו מאושרת" | צילום: Shutterstock

היא חברה בנבחרת ארה"ב שזכתה במדליית ארד במשחקים הפאן-אמריקניים ב-2015, היא גרה עם בנה ואוסף של חיות שהצילה הכולל תשעה כלבים, שתי פרות, שתי פרדות, עז, חזיר, תרנגול וכמובן – מספר סוסים. "יש לי חוק נוקשה", אמרה בלומברג בת ה-38 על בני משפחתה בני ארבע הרגליים, "הם ניזונים לפני שבני אדם מאכילים אותם".

ריצ'ארד גיר

באמצעות חברה בבעלותו, ומבלי לחשוף את זהותו, השחקן בן ה-72 שילם קצת פחות מ-10 מיליון דולר בינואר 2021 עבור אחוזה היסטורית בשטח של 105 דונם ב-North Salem. בהשראת אחוזות אנגליות, הבית המפואר תוכנן על ידי האדריכל הבולט מוט שמידט ונבנה בשנת 1934. בנכס יש חדר כושר, מרתף יינות, בריכה חיצונית ובריכה מקורה.

גיר. רכש בית עתיק בעיירה בתחילת השנה | צילום: Shutterstock

לארי ולורי פינק

המייסד המשותף ומנכ"ל חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, BlackRock, לארי פינק ואשתו, לורי, רוכבת סוסים, רכשו את חוות פינץ' מהשחקן סטנלי טוצ'י ב-2004 תמורת 3.7 מיליון דולר. מאז, הפינקים רכשו שבע חלקות אדמה נוספות ב-North Salem.

פורבס מעריך שהם גם הוציאו יותר מ-6 מיליון דולר בשיקום ותיקון הבית הראשי ההיסטורי, בנייה מחדש של האסם והוספת בית הארחה עם שני חדרי שינה. כמיליון דולר הוצאו על בריכת שחייה וביתנים. גם המייסד השותף של BlackRock, ראלף שלוטשטיין, הוא בעלים של בית ב-North Salem.

משפחת חכים

חוות סאלם העתיקה, שבבעלות משפחת חכים משנת 1994, הוא מקום מופעי סוסים בגודל 485 דונם עם היסטוריה מכובדת. לפי הדיווחים, קבוצה של שוטרים בדימוס בנתה את האסם המקורי ב-1964, והשחקנים פול ניומן וג'ואן וודוורד החזיקו בנכס לזמן קצר מ-1981 ועד תחילת 1984.

איש הנדל"ן קמרן חכים, שהיגר לארה"ב מאיראן בשנות ה-50, רכש הן את חוות סאלם העתיקה וגם נכס סמוך בשנות ה-90 והוציא מיליונים בשיפור מתקני הסוסים. "אני ואחיי רכבנו על סוסים כילדים", אומר סקוט חכים, שמנהל את הנכסים עבור המשפחה, "וכשראינו את המתקנים בחוות סאלם העתיקה, רצינו להיות מטפלים שם כשנהיה גדולים".

המשפחה גם קנתה את חוות גראנד סנטרל המשתרעת על פני 1,157 דונם ב-2013 תמורת 14.9 מיליון דולר כמשאב פוטנציאלי נוסף לעסק הרכיבה שלהם. הוא כולל מתחם אסם בשטח של 22 אלף רגל רבוע שהיה רכוש שהממשלה הפדרלית החרימה מפול גרינווד, מפקח ואיש כספים לשעבר ב-North Salem, שריצה מאסר בגין הונאה בניירות ערך.

צ'ין צ'ו

צ'ו הוא שותף לשעבר בקרן הפרטית בלקסטון, ומנהל כעת חברת השקעות משלו, CC Capital. הוא קנה את אחוזתו בשטח של 136 דונם תמורת 4.25 מיליון דולר בשנת 2011. הוא גם ביצע שורה של שיפורים מפוארים, כולל הוספת אולם נשפים, גן יפני ומגרש טניס. בנוסף, הוא הוסיף מוסך מוערך בשווי של 2.3 מיליון דולר עבור אוסף המכוניות שלו.

צ'ו מחזיק באחוזה מוסך מוערך בשווי של 2.3 מיליון דולר עבור אוסף המכוניות שלו | צילום: Shutterstock

וסלי ולין עדנס

השותף לשעבר ב-BlackRock (שמנוהלת על ידי השכן לארי פינק), המיליארדר ווס עדנס, הפך את North Salem לגן העדן הכפרי שלו ב-2013, כאשר הוא ואשתו, לין, החלו לקנות שם נכסים (בני הזוג רכשו בסופו של דבר שבע חלקות אדמה בסכום מוערך של 18 מיליון דולר). כיום, לין עדנס מחזיקה ומפעילה את חוות האלפקות של North Salem.

לין מחזיקה ומפעילה את חוות האלפקות של North Salem | צילום: Shutterstock

גילוי נאות: הכותבת היא תושבת קרוטון פולס, ניו יורק, כפר ב-North Salem.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן