חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יום המסחר ננעל בעליות שערים; הנפט זינק ב-3.8%

יום המסחר בבורסת ניו יורק, ננעל בעליות זה היום השלישי ברציפות. מדדי הדאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 טיפסו בעקבות זינוק מחירי הנפט. נתוני המאקרו התפרסמו בארה"ב, מניית קומהדע נסחרה בעליה, ובורסות אירופה חתמו את יום המסחר בעליות שערים חדות.

נתוני המאקרו שהתפרסמו היום בארה"ב, ריכזו עניין. נתוני הזמנות מוצרים ברי קיימא שפורסמו מוקדם יותר בארה"ב, אכזבו את האנליסטים כאשר הציגו ירידה. הצפי הראה עליה של 0.1%, ובמקום זאת, דווח דווקא על ירידה של 0.1%. עם זאת, מדד הליבה של הוצאות לצריכה פרטית עלה בשיעור דומה. נתוני מכירת בתים חדשים מעידים על קצב מכירה של 490 אלף בחודש נובמבר, לעומת 470 אלף באוקטובר. זאת, כאשר האנליסטים חזו קצב מכירה גבוה יותר, של 550 אלף לחודש החולף, תחזית שכאמור, לא התממשה. הן בגזרת מלאי הנפט הורגשה ירידה, כאשר מלאי חביות הנפט באמריקה ירד ל-5.9 מיליון, מה שהביא לזינוק של 3.8% במחיר חבית נפט מסוג WTI, שנסחרה ב-37.5 דולר. כמו גם מחיר חבית ברנט שעלה ב-3.5% ל-37.4 דולר.

צילום: Thinkstock

חברת קמהדע, המצויה עתה בשלבי פיתוח של תרופה ניסיונית למחלת הכלבת, דיווחה על הצלחת הניסוי הראשוני, ומנייתה זינקה היום ב-6.7%. החברה מעוניינת להיכנס לשוק זה, הנשלט על ידי חברת גריפולס, ומגלגל כ-100 מיליון דולר בשנה. חברת נייק רשמה עם פתיחת יום המסחר עלייה של 1.4%, וסגרה את היום בירידה של 2.3%. אמזון, השוקלת להפסיק את השת"פ המסחרי עם UPS, ומחפשת אלטרנטיבות – התחזקה ב-0.08%. מדד הנאסד"ק עלה ב-1%, כמו גם מדד הדאו ג'ונס, מדד S&P 500 טיפס ב-1.2%.

בורסות אירופה חתמו את יום המסחר בעליות חדות: פוטסי הבריטי קפץ ב-2.6%, דאקס הגרמני עלה ב-2.3% וקאק הצרפתי הוסיף לערכו 2.4%. מחר יסתיים המסחר בשעה 20:00 (שעון ישראל), וביום שישי לא יתקיים כלל, בשל חופשת חג המולד.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן