חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

כלי טיס לא מאויש חדר מלבנון והופל מול חופי חיפה

מאת נועם אמיר, יובל בגנו, יעקב לאפין, ג'רוזלם פוסט

דובר צה"ל אישר כי מטוס F-16 של חיל האוויר יירט מול חופי חיפה כלי טיס בלתי מאויש שחדר לישראל. על פי ההודעה, היירוט בוצע במרחק של כשמונה קילומטרים מהחוף. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לאירוע: "אני רואה בחומרה רבה את הנסיון הזה לפרוץ את גבולנו. נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי לשמור על בטחונם של אזרחי ישראל".

קודם לכן דיווחה סוכנות הידיעות הממשלתית בלבנון (NNA) כי מטוסים ישראלים טסו בסביבות השעה 10:15 מעל העיר ג'זין ובמחוז איקלים אל-טאופה. 

במהלך היום התייחס ראש הממשלה נתניהו לגזרה הצפונית במהלך ביקור נציגים מהעדה הדרוזית. "אנחנו עוקבים בעניין ובדאגה על המתרחש בסוריה ובלבנון", אמר נתניהו, "סוריה מתבקעת ולבנון בלתי יציבה. בשני המקומות נשקפים איומים בלתי מבוטלים כלפי מדינת ישראל". 

נתניהו הוסיף: "בסוריה ישנם שני איומים ישירים: הראשון, זליגת נשק מתקדם לידי ארגוני הטרור והשני ניסיון חדירה של מחבלים וטרוריסטים דרך גבולותנו וירי לעבר יישובנו במדינת ישראל. אנחנו נערכים לטפל בשני הנושאים הללו. מדינת ישראל תיערך כראוי לטפל בכל איום גם מסוריה וגם מלבנון – מהים, מהאוויר ומהיבשה".

מטוסי F-16 של חיל האוויר. צילום: רויטרס

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה ב-30 בינואר כי כוחות ישראלים תקפו מטרה בגבול לבנון-סוריה. המקור הבטחוני הלבנוני שסיפר על האירוע לא סיפק מידע לגבי מיקום התקיפה. באותו יום דיווח צבא לבנון על נוכחות גדולה של מטוסים ישראלים מעל שמי המדינה. "בפירוש הייתה תקיפה באזור הגבול" אמר אז המקור הבטחוני. דיפלומט מערבי שצוטט בדיווח סירב להרחיב כשנשאל על התקיפה ורק אמר: "משהו קרה".

לאתר דה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן