חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

15. אילנה דיין

זה כחצי יובל אילנה דיין מובילה את אחת מתוכניות התחקירים הבולטות והמשפיעות בישראל, וזו עובדה. לאורך השנים היא זכתה לתשבחות רבות מזה, וגינויים צולבים מזה, אך ברור כי כך או אחרת, "עובדה" בהנחייתה לא מאבדת מאז 1993 את יכולתה להצית את השיח הציבורי בישראל, להניע אותו ולהסעיר אותו. זו גם הסיבה שבגינה זכתה בפרס סוקולוב לשנת 2015 – הפרס החשוב ביותר לעיתונאים ישראלים אחרי פרס ישראל.

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

<

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

רק בחודשים האחרונים הרעידה דיין את הארץ יותר מפעם אחת. בינואר האחרון, היה זה תחקיר על פעילותם של ארגוני שמאל ישראליים שעשה זאת. במרכז התחקיר ניצבה דמותו המפוקפקת של עזרא נאווי – פעיל שמאל רדיקלי, שמסר את פרטיו של פלסטיני המוכר קרקעות ליהודים לידי הרשות הפלסטינית, בידיעה כי הדבר יסכן את חייו. האדם שאותו הסגיר אכן נהרג באופן מסתורי, והמשטרה פתחה בחקירה בעקבות התחקיר, שבסופה המליצה להעמידו לדין בגין מגע עם סוכן זר וקשירת קשר לביצוע פשע.

חיצים מימין ומשמאל. דיין | צילום: דוד וינוקור 

סערת נאווי עוד לא הספיקה לחלוף, ודיין כבר פנתה לעסוק בפרה קדושה אחרת בתחקיר על דמותו של רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל. בריאיון לגלי צה"ל לאחר פרסום התחקיר, היא דחתה את ההאשמות כי התמקדה בגנדי משום שהיה ימני, ואמרה: "הוכחנו זאת השנה בתחקיר שחטף ביקורת משמאל. מי שחושד בנו באג'נדה פוליטית מוזמן לצפות בתחקיר".

בהכשרתה המקצועית, דיין היא בעלת דוקטורט במשפטים מאוניברסיטת ייל, ועד היום היא מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. עם או בלי קשר, כמה מתחקיריה המסעירים אכן הסתיימו בבית המשפט.

המוכר שבהם הוא תביעת הדיבה של סרן ר' מלפני כעשור, את זכיינית השידור טלעד ואת דיין עצמה, בעקבות התחקיר שהעלה חשד כי הרג נערה פלסטינית באזור רפיח – האשמות שמהן זוכה. ב־2014 זיכה בית המשפט העליון את דיין מההרשעה של המחוזי בתביעה, וקיבל את טענת הערעור שלה, שלפיה דיברה "אמת לשעתה".

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן