חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

FXCM ישראל: "אירועי הסיכון באירופה ובארצות הברית עשויים להשפיע על הדולר-שקל"

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר כי ישנו "סטטוס קוו בשוק הפיננסי העולמי ביממה האחרונה, הן כאשר לא נרשמה התפתחות חדשה במשבר באוקראינה והן היומן הכלכלי בארצות הברית שלא סיפק טריגר שיניע את המשקיעים לאחד הכיוונים.

וכך, גם הדולר-שקל דשדש יום נוסף סביב רמת הציר של 3.485. הצמד כלוא כעת בתוך טווח מאוד צר, בין 3.47 לבין 3.50. רק פריצה מתוך הגבול העליון התחתון יעזרו לנו לקבוע את המומנטום בטווח הקרוב".

מה שעשוי לגרום לפריצה יהיו שני אירועי הסיכון באירופה ובארצות הברית – ישיבת המדיניות היום של הבנק של אירופה ודו"ח התעסוקה שיתפרסם מחר בארצות הברית. שני האירועים הללו עשויים לעורר שוב את התנודתיות בשוק הפיננסי, ובשוק המט"ח בפרט. לקראת החלטת הריבית של הבנק של אירופה היום, ישנן ספקולציות כי הבנק יודיע על צעדים מרחיבים נוספים, וזאת לאור הלחצים הדפלציה באזור. צעדים כאלה צפויים להכביד על המסחר באירו, ולהחלישו גם אל מול השקל.

צילום: רויטרס

אמש פורסם נתון המשרות החדשות בשוק הפרטי – בחודש פברואר נוספו למשק האמריקני 139 אלף משרות חדשות בלבד, נמוך מצפי הכלכלנים שעמד על תוספת של 150 אלף משרות.

אולם, מחר (יום שישי) בצהריים יתפרסם הנתון שכולם מצפים לו באמת – דו"ח התעסוקה בארה"ב. על פי התחזיות הדו"ח צפוי להצביע על תוספת של 155 אלף משרות בפברואר, וזאת לאחר שבחודש ינואר נרשמה אכזבה מנתון התעסוקה, שעמד על תוספת של 113 אלף משרות בלבד. אם הדו"ח יצביע על המשך התדרדרות שוק התעסוקה, הדבר יפגע בסנטימנט כלפי הכלכלה האמריקנית ויחליש את הדולר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן